Soutěž o knihu Pražské jaro

28.10.2020 – Protože je náročná doba a myslím, že všichni potřebujeme něco pro radost. Tak tu mám pro vás knihu, kterou mi do souteže věnoval Albatrosmedia, a kterému tímto moc děkuji.

Je to kniha, kterou napsal Simon Mawer a jmenuje se Pražské jaro.
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/44849147/prazske-jaro/

0044849147_Prazske_jaro_obalka_do_ukazky

Simon Mawer, autor Skleněného pokoje, bestselleru deníku New York Times, se vrací do Československa. Tentokrát během bouřlivých šedesátých let a s napínavým příběhem o sexu, politice a zradě.
V létě roku 1968, v roce Pražského jara a studené války, se dva studenti Oxfordu, James Borthwick a Eleanor Pike, rozhodnout projet stopem Evropu. Tím si zkomplikují právě se rodící přátelství, které by mohlo přerůst v něco většího. Jakmile dorazí do jižního Německa, zrodí se v jejich hlavách nápad navštívit Československo – zemi, ze které se Dubčekův „socialismus s lidskou tváří“ usmívá na svět kolem.
Mezitím, Sam Wareham, první tajemník britské ambasády v Praze, sleduje s cynismem diplomata a vášní mladého muže vývoj v zemi. Ve společnosti české studentky Lenky Koneckove si nachází cestu do světa československé mládeže, která je plná nadějí a nových myšlenek. Za železnou oponou se v této chvíli nic nezdá být nemožným. Avšak obří kola politiky se dál točí v pozadí, sovětský vůdce Leonid Brežněv vyvíjí na Dubčeka nátlak a Rudá armáda se shromažďuje na hranicích.
Tato chytrá, strhující a smyslná novela opět potvrzuje, že Simon Mawer je jedním z nejtalentovanějších současných spisovatelů historické špionážní fikce.

Pokud o knihu máte zájem a chtěli byste ji dostat, stačí napsat na email topcteni@email.cz do 1.11.2020 svou adresu a 2.11. zde zveřejním jméno šťastlivce, který knihu dostane.

Mějte se moc krásně.

Jana