Sarah J. Maasová – Dvůr křídel a zmaru

26.8.2018 – Konečně jsem se dostala k třetímu dílu fantasy série, který mě mile překvapil. Prvním dílem jsem byla nadšena, druhý mě malinko zklamal, a třetím jsem opět okouzlena. Takže jsem u třetího neměla velké očekávání. Znáte to, většinou jsou díly napsány se sestupnou kvalitou. Zde má autorka moje velké uznání, že na tolika stránkách rozehrála příběh, který mě bavil po celou dobu čtení.

dvur kridel

Hlavní hrdinka devatenáctiletá Feyre žije s odporem na dvoře Tamlina, kterého si kdysi měla vzít. Její srdce patří ale Rhysandrovi. U Tamlina se přetvařuje a všichni si myslí, že jí bylo Rhysandrem ublíženo. Ale je to naopak. Tamlin se špatně zachoval a Feyre se mu chce pomstít rozvrácením jeho dvora, k čemuž používá intriky a je na dobré cestě. Pořád je tu obrovská hrozba krále Hybernu, který vlastní kouzelný kotlík, s nímž má velkou moc. Král chce zbourat zeď mezi vílami a lidmi. Chce vládnout celému světu a Feyre tomu musí zabránit. Na Tamlinův dvůr přijdou vyslanci od krále Hybernu a tím začne nenápadný slovní a pozorovací střet, který vyústí ve fyzický, kdy Feyre chtě nechtě odkryje své karty a boj začíná.

Autorka skvěle promyslela a propracovala příběh. Je plný překvapení, hřejivého pocitu přátelství, boje proti zlu, obětování se pro druhé a v neposlední řadě lásky. Čisté, nesobecké, dávající lásky. Nemělo to patos červené knihovny. Děj obsahoval také erotické scény. Naštěstí jemně a málo, protože mě to do toho dobrodružství moc nepasovalo. Jediné mínus pro mě je formát knihy, kdy má měkkou vazbu, malý formát a přes 700 stran. Kniha se mi špatně držela a stránky utíkaly. Vzhledově je pěkný, ale velmi nepraktický. Celkově se s ní hůře manipulovalo.

Knihu jsem dostala od internetového knihkupectví knihcentrum , za což jim děkuji. Již dlouho jsem měla na ni zálusk, protože zvědavost je lidská a přeci jen jsem chtěla vědět, jak to vše dopadne. Odrazovala mě tloušťka knihy, ale díky čtivosti, mi stránky utíkaly pod rukama.
Knihu doporučuji všem milovníkům fantasy. Věřím, že se bude čtenářům líbit a bude je bavit jako mě.

Knihu si můžete zakoupit zde:
https://www.knihcentrum.cz/dvur-kridel-a-zmaru

Hodnocení: 90%

Série: Dvůr trnů a růží (3.)
Originální název: A Court of Wings and Ruin (2017)
Žánr: Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno: 2018, CooBoo
Počet stran: 720
Překlad: Ivana Svobodová
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-7544-515-5

Foto: Nakladatelství COOBOO