Robinne Lee – Představa o tobě

2.10.2023 – Knihu jsem otevřela s představou, že si přečtu sladký románek. Skutečnost je jiná. Je to o lásce s velmi reálnou tváří. Můžete někoho milovat a být přitom mnoha lidmi nenáviděni. Proč? Protože fanynky. Přivlastnila jste si lásku jejich idola. To se stalo Soléne.

Soléne je devětatřicetiletá rozvedená žena, vlastnící uměleckou galerii v Los Angeles. Má dvanáctiletou dceru Isabelle, která platonicky miluje chlapeckou skupinu August Moon. Jako dárek ji Soléne vezme na koncert s osobním setkáním se členy kapely, kde se seznámí s jedním z nich a to Hayesem. Hayes má dvacet let. Na svůj věk a slávu má rozumné názory a okouzlí svou osobností i tělem Soléne. Ta to bere jako povyražení pro oba. Ale z utajované známosti se stává veřejný vztah. Soléne musí čelit pokryteckým útokům nejen ve svém okolí, ale slovnímu napadání ze strany fanynek. Je v pořádku, když má muž vztah o dvacet let mladší ženou, ale naopak to být nemůže. Soléne by urážky ještě zvládla, ale dopadá to i na její dceru Isabelle. Neví, co má dělat. Zvládne se s tím vyrovnat nebo ukončí vztah?

Rozjezd knihy v čtivosti byl pomalejší, ale jak se to vyvíjelo, četlo se to velmi dobře. Překvapivě dobře byly propracované myšlenky Soléne. Dalo se do ní dobře vcítit. I když místy byla taky jemně povrchní, aspoň co se týče značkových věcí. To tam často nějaké lítaly a mě to nic neříká, takže to mě neoslnilo. Je zde výstižně vylíčen život slavné hudební skupiny. Jsou pronásledováni novináři i fanynkami na každém kroku. Soukromí je vzácné. Je to něco za něco. Sláva a peníze za veřejný život. Je to zamilovaný, lehce erotický román s podkresem skutečnosti, který není přeslazen. Prostě dobrý román pro ženy.

Hodnocení: 70%

Žánr: Literatura světová , Romány , Pro ženy
Vydáno: 2023 , Jota
Originální název: The Idea of You , 2017
Překlad: Radka Klimičková
Počet stran: 348
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7689-208-8

Foto: nakladatelství JOTA
https://www.jota.cz/predstava-o-tobe.html