Marie Doležalová, Michaela Záleská – Dopisy Ježíškovi

12.12.2021 – V adventním čase více lidí myslí na druhé v tom smyslu, že pokud to jde, tak jim rádi finančně pomůžou. Příkladem jde N.Štíbrová, která na instagramu skoro za jeden den vybrala přes 4mil. na nový dům pro postiženého Honzu. Jako i mě slza ukápla nad osudem této rodiny a ráda jsem něco málo poslala.
Zde máme nový charitativní projekt za přispění nakladatelství portál a to vše uspořádaly Marie Doležalová a Michaela Záleská.

dopisy jeziskovi

Jedná se o to, že z každé prodané knihy jde 100kč na sbírku Pomozte dětem.
Nádherná myšlenka. K tomu i tato kniha je nevšední. Autorky projektu oslovily známé osobnosti, zda by napsaly do této knihy příspěvek ve formě dopisu Ježíškovi. Jsou tu různorodé osobnosti jako Dagmar Havlová, Lukáš Pavlásek nebo Bolek Polívka. Je zde 26 autorů, kteří napsali Ježíškovi hlavně o nehmotné dárky ve veselé či vzpomínací formě. Jsou tak jiné, jako jsou povahy autorů, ale všechny mi udělaly radost. Je to jak zabalený bonbon z bonboniéry. (To jsem si vzpomněla na Foresta Gumpa, říkal to tam a já to vím.) Nikdy nevíte o čem ten dotyčný bude psát, ale vždy to je vánoční zamyšlení a velmi potěší čtenářovou duši.

Knihu jsem měla u postele a těšila se každý večer z nového dopisu. Opravdu moc pěkný projekt a doufám, že bude i povedený a že si lidé budou knihu kupovat.
Za srdce mě velmi vzal dopis Kláry Trojanové, která si přála, to co v dětství, hlavně ty osoby, které ji ty dárečky pod stromeček dávali. Rodiče, prarodiče. S láskou na ně vzpomíná, ale taky si uvědomuje, že má nyní svou rodinu, která ji naplňuje. Moc krásně to popsala.

Náš Ježíšek je prostě fenomén. Je nádherné jakou symboliku v něm lidi vidí. Nejdříve v něj věří děti a dělá jim radost dárečky. A jako dospělí v něm vidí kouzlo vánoc, které spojuje lidi, dává radost a víru v dobro. Což je nesmírně důležité.

Hodnocení: 100%

Žánr: Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno: 2021, Portál
1. vydání originálu: 2021
Počet stran: 96
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-262-1849-4

Foto: Nakladatelství Portál
https://obchod.portal.cz/beletrie/dopisy-jeziskovi/