M.K.Hardy – Tanec za odpuštění

16.10.2023 – Je podzim. Myslím, že moje mysl potřebuje posílit formou romantických optimistických pohádek, protože mám na ně nejvíce chuť. Jistojistě je podzim fajn, ale teplé sluníčko je ještě více fajn. Takže jsem se vrhla na druhý díl ze série Hřiště lásky.

Potěšilo mě, že na začátku se autorka vrátila k prvnímu dílu a více rozepsala, jak to bylo v závěru. To jsem si ráda přečetla. Také se mi líbilo, že jsem se s hrdiny prvního dílu potkávala i ve druhém. Úroveň čtivosti a atraktivita prostředí se stále drží vysoko. Hlavním hrdinou se stal Jack, nejlepší kamarád Alexe z minulého dílu. Jack ze zdravotních důvodů musí ukončit vrcholovou kariéru v rugby a musí se s tím také vyrovnat. Celý jeho život se točil kolem tohoto sportu a žil pro něj. Je to náročné. Při smutnění v baru potká Riley, která se mu velmi líbí. Přitažlivost je vzájemná. Riley má problémy s bratrem. Na začátku mi přišla Riley jako sympatická a sebevědomá žena se smyslem pro humor. Pak udělala něco, co se opravdu nedělá. Jako zrada vůči Jackovi to byla obrovská a já jsem jí to nedokázala odpustit. Poté se stalo více věcí, které Jacka vrací k Riley. Ale jestli jí to Jack odpustí, to je otázka?

Můžu vám říci, že Jack se jako postava povedl skvěle. Je to správný chlap, který to má v hlavě srovnané i přes nepříjemné období. Riley je vykreslena protichůdně. Čtenář její chování asi měl pochopit. Já jsem viděla úplně jiné řešení jejího chování a to mě prostě štvalo.
Jako celek to byla opět čtivá, lehce erotická romantika s rozporuplným chováním jedné z hlavních postav. Někomu se to bude líbit, někomu ne a o tom jsou příběhy. Mají vyvolat emoce. Můžou pobavit, pohladit či zahřát na srdci nebo i naštvat. To vše tato kniha zvládla. Doporučuji. Těším se na třetí díl.

Hodnocení: 70%

Série: Hřiště lásky 2.
Žánr: Romány , Pro ženy , Literatura česká
Vydáno: 2023 , Cosmopolis
1. vydání originálu: 2023
Počet stran: 480
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: flexovazba
ISBN: 978-80-271-3992-7

Foto: nakladatelství Cosmopolis
https://www.cosmopolis.cz/tanec-za-odpusteni-13660/