Louise L.Hay, Lucie Ernestová – Kalendář 2019 – Miluj svůj život

13.10.2018 – Rok se s rokem sešel a opět se mi dostala do ruky tato nádhera. Letošní kalendář mi dělá radost v práci a tento ho nejspíš nahradí. Je mi líto vyhazovat ten letošní a přemýšlím, že si některé obrázky jen tak vystřihnu a nalepím na zeď. V práci mám na to místa dost. Uvidíme….

kalendář 20190003

Kalendář opět ilustrovala Lucie Ernestová a text je převzatý z anglického originálu Life Wall Calendar 2018, který přeložila Jitka Ondryášová. Ilustrace jsou úžasné, a když vidím tu zadní stranu, kde jsou ve zmenšené verzi všechny obrázky vedle sebe, řekla bych, že je laděn do modré a jemné oranžové. Samozřejmě je tam spoustu barev, ale tyto pro mě převládají. Ke každému obrázku je citát, jehož myšlenka je na druhé straně rozepsána.

Vyberu vám jednu dvojstranu, kde vám popíšu, co obsahuje. Los padl na srpen, protože to je můj měsíc narození. Citát na měsíc srpen zní:

„Jsem jedinečná bytost.“

Tak to je velmi zajímavé a bohaté téma. Máte kolem sebe někoho, kdo si nestěžuje na svůj vzhled? U mě v okolí převládá většina, která má často kritické poznámky vůči své osobě, ale já už to raději moc nekomentuji. Jsou takoví, kteří na to často upozorňují a chtějí asi, abych je přesvědčovala o opaku. Jednou pochválím, a dle mého stačí. To je fyzická stránka a co teprve ta duševní, o kterou hlavně jde. Kolik lidí se chytí většiny, protože je jim to blbé. Raději mlčí, než by řekli svůj rozdílný názor. Oblíkají se tuctově, i když se jim to nelíbí, ale bojí se vybočovat. A o tom to je. Říkat si, že není nikdo takový jako já. Mám se radovat ze své jedinečnosti a nemusím se před nikým obhajovat a je super, že jsem jedinečná s rozdílným vyjádřením jednoho života. K tomu se musí člověk propracovat, a proto je skvělé mít tyto věty často na očích, třeba ve formě tohoto kalendáře.

list jedna0002

Kalendář se mi moc líbí. Je to hezká dekorace a každý pohled na něj mě potěší, protože jako celek posiluje a inspiruje.

Jediné malé mínus je, že by mohl mít jiné připevnění na stěnu. Např. kroužkovou vazbu s háčkem. Sice by se musel změnit styl, ale nynější upevnění mi moc nevyhovuje, protože se trhá ta dírka na hřebík a musím stránky lepit. Je to detail, neodradí mě to od koupě, ale jiné řešení by bylo fajn.

Hodnocení: 100%

Kalendář si můžete prolistovat zde a bohužel vidím, že je zde nedostupný. Ale když jsem si ho dala vyhledat na www.Heureka.cz, tak je tam spousta nabídek, kde si ho můžete koupit a je skladem :
https://www.synergiepublishing.com/cs/shop/andele-vesteni/andelska-poselstvi/000451_miluj-svuj-zivot-2019.php

Foto: Nakladatelství Synergie