Kendra Elliot – Pohřbení

17.2.2017 – Kniha mě na první pohled zaujala hezkou obálkou a pak spojením romantiky a napětí. Byla jsem zvědavá na výsledek propojení dvou různých žánrů. S chutí jsem se začetla a musím říct, že to bylo dobré. Chybělo tomu malinko, abych byla nadšená bez připomínek. Jediné mínus pro mě bylo, že mi to ke konci přišlo až překombinované a působilo to nepravděpodobně. To mi nebrání říct, že se to výborně četlo a čekalo na mě pár překvapení, které jsem netušila.

pohřbení

Příběh začíná nálezem několika dětských koster na opuštěné farmě. Michael Brody tuší, že to jsou unesené děti před osmnácti lety, které se ztratily z výletu. Nenašel se autobus, řidička ani děti. Jedno dítě se objevilo dva roky po zmizení autobusu v kritickém stavu daleko od místa činu. Byl to Chris Jacobs, který tvrdil, že si nic nepamatuje a drží se od té doby v ústraní. Jediné tělo, které chybí, bylo bratra Michaela. Ten se rozhodl, že odhalí pachatele za každou cenu. Prvním úkolem je pro něj najít Chrise, kterému nevěří, že ztratil paměť. Své pátrání začíná u Chrisovy sestry Jamie. Jamie se mu líbí na první pohled. Den po naleznutí koster je Jamie napadena vrahem. Při napadení se jí přiznal k vraždě dětí a ptal se po Chrisovi. Jamie se naštěstí ubrání a začíná hon na Chrise. Jamie s Michaelem ho chtějí varovat před vrahem, který chce zabít nebezpečného svědka.

Ve vyprávění se střídá Michael, Jamie, Chris a vrah. Jsme přímými svědky myšlenek, které vedou k objasnění několika činů. Vrah je zde dokonale vylíčen jako pedofilní zvrhlý úchyl, který má radost ze smrti a ubližování druhým. Chris bojuje se svými můrami a běsy, které jsou pozůstatky z únosu a krutého týrání. Bohužel tím, že se ukrýval tolik let, moc tomu nepomohl. Je tu několik kdyby…. Michael během pátrání nalezne zalíbení v Jamie a je otázka času, kdy ji svede. Spojení romantiky a napětí mi nevadilo. Někdy mi ale přišlo, že je napětí brzděno romantikou.

V knize bylo několik zvratů, které mě překvapily. Výsledek pátrání vám samozřejmě neřeknu, ale působil na mě divně. Hlavně pointa, co odstartovalo zlo. Vynahradil mi to epilog, který se vrací k hrdinům po dvou měsících od vyřešení zločinu. Zde se dozvím, jaké to mělo dopady na jejich životy a tak nějak mě to potěšilo. Prostě mám ráda uzavřené konce. Myslím, že si to čtenář zaslouží. To, že si někdo myslí, že je fajn otevřený konec a domyslí si to dle svého, není pro mě.
Celkově se mi to líbilo a kdo má rád propojení romantiky a napětí, určitě si knihu přečtěte.

Poznámka na konec. Kniha je třetím dílem série Tajemství kostí. U nás vyšel pouze tento díl. Zjistila jsem, že je to cyklus samostatných příběhů, jehož díly jsou volně propojeny některými postavami. Hlavním spojujícím tématem všech příběhů jsou kosti, které dokážou uchovat nejedno nebezpečné tajemství.
Je to zvláštní, že se začíná uprostřed série, ale doufám, že se čtenářům tento díl bude líbit, aby nakladatelství ve vydávání série mohlo pokračovat.

Hodnocení: 80%

Série: Tajemství kostí (3.)
Originální název: Buried (2013)
Žánr: Romány, Pro ženy, Thrillery
Vydáno: 2017, Mystery Press
Počet stran: 304
Překlad: Kateřina Kuncová
Vazba knihy: vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-88096-51-1

Foto: Nakladatelství Mysterypress