Jenny Haleová – Rozmarýnová zátoka

13.4.2023 – Venku je aprílové počasí. Včera sluníčko a dnes šedo a déšť. Syn měl příjmací zkoušky, tak jsem si vzala dovolenou. Když jsem na něj čekala, tak jsem si četla. Opět tu mám romantiku a tato kniha se blíží až k romantické pohádce. Ale vůbec mi to nevadilo, bylo to pohodové čtení, které mi udělalo radost.

Hlavní postavou je Melanie, která se poslední tři roky starala o svou babičku. Babička měla rakovinu a po smrti Melanii odkázala peníze s doporučením. Má koupit dům v Rozmarýnové zátoce, který se rozpadá a udělat z něj penzion. Melanie ví, že na společné dovolené kolem domu s babi často chodily a vždy o něm básnily. Byl opuštěný a zchátrálý, ale měl potenciál. Melanie se rozhodne pro koupi a sama neví, jak to vše zvládne.

Hned první večer potká v baru Joshe, který opravuje domy. Přes počáteční nechuť se nakonec rozhodne Melanii s opravou pomoci. Melanie nepočítala s hurikánem. Po prožítí této náročné bouře je Joshovi vděčná za pomoc. Josh má v plánu odjet za týden z města. Ale hurikán jeho cestu posune. Melanie při opravách nalezne krabičku s milostnými dopisy. Začne pátrat po tajemství, co se stalo před padesáti lety. Zjistí zajimavé věci, které vedou k hádce. Dokáže rozluštit dávné tajemství a přesvědčit Joshe, že je lepší pro oba, když zůstane?

Je to čtivý, lehký a milý román s předvídatelným dějem. Je to pohádka, kde jsem počítala s dobrým koncem. Prostředí jsem si vychutnala. Mít dům u moře na Floridě, to by byla nádhera. Jen ty hurikány si tam můžou nechat. Věřím, že to není žádná sranda. Postavy byly sympatické a nejvíce se mi líbil vývoj Joshe, který došel nakonci k prozření. Měl určité plány a pochopil, že ne vše je důležité, jak si myslel. Je to román o lásce a je fajn.

Hodnocení: 80%

Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2023, Cosmopolis
Originální název: The Beach House, 2021
Počet stran: 312
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-271-3805-0

Foto: Nakladatelství Cosmopolis
https://www.grada.cz/rozmarynova-zatoka-12294/