Zuzana Barilová – Malá Ema

4.1.2020 – Dětské knihy mám moc ráda. Takže když mě nějaká kniha pro děti zaujme, ráda si ji přečtu. Tato mě k sobě přilákala obalem. Je nádherně ilustrovaná a ta růžová barva, ach…. Je to prostě kniha hlavně pro holčičky.

malá ema

Hlavní postavou je malá Ema, která miluje zvířátka. Takže s ní zažijeme různá dobrodružství, která jsou propojena např.s králičkem, kterého dostala od rodičů. Králiček Kulička je ale neposeda, takže Emě při procházce utekl k sousedům a udělá tam pěkný nepořádek. Dále s Emou pojedeme k tetě na statek, kde se Ema povozí na poníkovi a uvidí narození hříbátka. U babičky má zase kamaráda prasátko Vincka, kterého chce naučit skákat přes stromy, ale moc jim to nejde. Taky se Ema ujme štěňátka, jehož někdo vyhodil u cesty. Dá mu jméno Bela a zůstanou spolu. Do zvířátkové rodiny ještě přibyde toulavá kočka. Ema ji začne dávat jídlo a snaží se s ní sblížit. Po nějaké době to dokáže a bum je tu nové přátelství.

Kniha je určena pro první čtení. Krásné ilustrace Markéty Vydrové nás provázejí čtením na každé druhé straně. Také růžový nádech stránek dává knize krásnou grafickou úpravu. Věřím, že se do knihy zamiluje každá malá holčička, která má ráda zvířátka a růžovou. Kluci ji mohou číst taky, ale jak všichni víme, růžová se více libí holčičkám. Text je napsán jednoduše a poutavě. Celkově je kniha prostě hezká a milá. Povedla se.

Hodnocení: 100%

Žánr: Literatura česká, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno: 2019, Bambook
Počet stran: 72
Jazyk vydání: český
Edice: Čtení pro prvňáčky (Grada, Bambook)
Ilustrace/foto: Markéta Vydrová
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN 978-80-247-3501-6

Foto: Nakladatelství bambook
https://www.grada.cz/mala-ema-10254/