Ella Maise – Manželství pro jednoho

6.12.2023 – Vánoce se rychle blíží a já se dojímám nad vším hezkým kolem sebe. Tím pádem mám ještě větší potřebu číst něco romantického, kdy se budu nad knihou usmívat a mít z ní povznášející pocit. Nová romantika z nakladatelství Mystery Press mi přesně tohle dala. Skvěle napsaný a úžasný příběh. Bavil mě. Dojímal mě.

Dalo by se říci, že je to tuctový příběh. Ale kdepak, je něco více díky hlavním hrdinům. Oba jsem si doslova zamilovala. Rose je mladá žena, která je samostatná a chce otevřít kavárnu v New Yorku, kde bydlí. Něco se stane a ona se musí rozhodnout. Příjme nabídku ke sňatku od muže Jacka, kterého nezná. Díky financím a splnění snu, udělá rozhodnutí, ze kterého je nešťastná. Jack je advokát a má skryté úmysly, proč si chce Rose vzít. Kniha netradičně začíná svatbou.
Rose je bezprostřední, sympatická, se smyslem pro humor. Je pracovitá a chce být úspěšná. Jack se ji líbí, ale působí přísně a nepřístupně. Je zvyklý být sám a nezajímá se o okolí. Díky Rose se jemně začíná měnit. Pomáhá ji a vyhledává situace, aby mohl být s ní. Oba se do sebe zamilují postupně a pomalu. Je to přirozeně a čtivě vykresleno. A je to romantické. Ale tak osobitě, že to nepůsobí lacině, ani kýčovitě. Lehké erotiky je až nakonec. O překvapení také není nouze.

Nejvíc se mi líbilo vylíčení pocitů, kdy oba poznávají radost z toho, že mají v tom druhém oporu. Že se mají na koho obrátit, když se stane něco nečekaného a člověk opravdu někdy potřebuje podporu ve svém okolí. Než se poznali, byli na vše sami. Pocit, že mají blízkou osobu jim dává křídla. A to ani nepijí Redbull. 🙂 Krásně je to vylíčeno a je to pravda. Chceme povzbudit či podržet v náročných momentech. Cítit, že někomu na vás záleží je úžasný pocit. Ten nejde vykoupit penězi. K tomu máte osobu, která má vás ráda, protože jste. Zní to jednoduše, ale zdaleka to tak není. Nejen proto jsem si knihu vychutnala a užila. Opět jsem šla pozdě spát, ale to tak někdy je. Když je dobře napsaný příběh, tak prostě se nejde od knihy odtrhnout. Doporučuji všem milovníkům romantické literatury.

Hodnocení: 90%

Žánr: Romány , Pro ženy , Erotika
Vydáno: 2023 , Mystery Press
Originální název: Marriage for One , 2019
Překlad: Hana Láryšová
Počet stran: 432
Jazyk vydání: český
Ilustrace/foto: Martin Stehlík
Autor obálky: Martin Stehlík
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-7588-543-2

Foto: nakladatelství Mystery Press
https://www.mysterypress.cz/manzelstvi-pro-jednoho/