Vítejte

Vřele vás vítám na webu o knihách. Miluji knihy, ráda je čtu, ráda o nich píši a ráda si o nich povídám. Nemám ráda dlouhé recenze. Nebaví mě, a tak dle svého vkusu píši jednoduše, ale výstižně. Vybírám si knihy, které mě baví, většinou se trefím, a tak mé ohlasy jsou spíše pozitivní. Nesnáším větu typu „Kdo to může číst?“ Každý jsme jiný a každému se líbí něco jiného. Pokud kniha neubližuje, tak ať si každý čte, co chce.
Kniha přináší nejen vědomosti a moudrost, ale i radost, smích, napětí, smutek…. Prostě spoustu emocí, jež v závěru tvoří kruh, ve kterém trávíme naše chvilky odpočinku, oddychu či relaxu. Kniha je velmi dobrý kamarád. A já si přeji, aby ho nalezl každý z nás. Což je asi nereálné. Tak budu doufat, že ji najdou aspoň mé tři děti.

Aby jste viděli, že nekecám, přikládám fotku části mojí knihovny. Spoustu knih nejspíše číst asi znovu nebudu, ale jsou v nich vzpomínky na období, které jsem si s nimi prožila. Proto tvoří jednu polici historické romance, na které se již s nostalgií pouze koukám a nevím co s nimi. Nejspíš na ně také jednou dojde a budu to muset řešit. Aby uvolnily místo těm knihám, ke kterým se budu vracet. Mám ráda romány, fantasy, detektivky, dětskou literaturu a v neposlední řadě si ráda přečtu tzv. pozitivní literaturu. To je můj oficiální název pro knihy, které mi říkají, jak být lepší. V praxi je to hůře proveditelné, ale moc ráda si o tom čtu. V tom, co číst nemám hranice, ale musí mě to zaujmout.

Snímek

 

Doufám, že u mne najdete spoustu krásných knižních tipů, které vám udělají radost.