Guillaume Musso – Dívka z Brooklynu

2.9.2019 – Knihy tohoto autora mám ráda. Vyznačují se čtivostí, zajimavým příběhem a také vím, že na mě čeká hodně překvapení. Ne jinak to bylo i v této knize, i když jsem si říkala, že je tam někdy více náhod, ale stále mě to bavilo číst.

divka z Brookl

Hlavním hrdinou je spisovatel Raphaël, který je na dovolené se svou snoubenkou Annou. Miluje ji, ale ví, že před ním skrývá minulost. Chtějí se brát a on stále nezná Annina tajemství. Je trochu nedůvěřivý k ženám, protože mu jedna kdysi ublížila. A tak začne více vyzvídat, až Anna nevydrží a ukáže mu jednu fotku z minulosti, kvůli které se velmi trápí. Raphaël se vyděsí a uteče, již po chvíli si uvědomí, že se zachoval jako blbec a vrací se k Anně, aby si vyslechl, co se tehdy stalo. Ale Anna tam již není. Raphaël jede domů za ní, aby si s ní promluvil, ale nikde ji nemůže najít. Doma na něj čeká kamarád policista Marc ve výslužbě, který mu hlídá malého syna. Spolu se pustí do pátrání, při kterém vysledují nejen Anninu minulost, ale i její matky, u které to všechno začalo.

Některé události mi připadaly málo pravděpodobné, hlavně dění kolem Anny, která zažila opravdu něco hrozného a dokázala se dle mého s tím velmi neuvěřitelně dobře vyrovnat. Kromě Raphaëla, každá postava něco skrývá. Vyleze na povrch příběh, který začal před Anniným narozením a bohužel nemůžu vyzradit více, nebo by vás to mohlo návest na stopu a byli byste ochuzeni o překvapení. Vystupuje zde chladnokrevnost, která jde přes mrtvoly za svým cílem.
Pokud jsem vás aspoň trochu navnadila, tak vzhůru pro knihu. Převládá zde pátrání v minulosti před romantikou. Takže pro ty, co mají rádi tajemství a napětí, je kniha jako dělaná.

Hodnocení: 80%

Žánr: Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno: 2019, Motto
Orig. název: La fille de Brooklyn (2016)
Počet stran: 368
Jazyk vydání: český
Překlad: Andrea Marešová, Daniela Marešová
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-267-1559-7

Foto: Nakladatelství motto
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/45678259/divka-z-brooklynu/