Christina Lauren – Experiment s láskou

6.10.2023 – Nyní mám období, kdy ráda čtu romance. Takže jsem se vrhla na novinku od autorek, které mám ráda. Líbí se mi jejich vývoj dějového stylu romancí. Od příběhů plných erotiky přešly k svižným romancím s lehkou erotikou. Knihy se mi dobře čtou, mají originální příběh a mám prostě ze čtení milý pocit. Dávají radost. A tak to má být.

Hlavní hrdinka sedmatřicetiletá Fizzy pracuje jakou spisovatelka romancí. Je úspěšná, krásná, vtipná, společenská, ale prochází si krizí, kdy nemá partnera a nejde ji psaní. Neví, co s tím a trápí se až do doby než potká Connora. Setkání s ním se toho mnoho změní. Connor je rozvedený muž, starající se o desetiletou dceru o víkendech. Je dokumentarista o přírodě, ale TV stanice, kde pracuje prožívá také krizi a mění schéma vysílání. Connor má za úkol produkovat seznamovací reality show. Jeho bývala žena je milovnicí romancí a zaujmou ho u ní doma Fizzyny knihy. Napadne ho, oslovit Fizzy s nabídkou na vystoupení v jeho seznamce. Po jistých debatách jde Fizzy do tohoto projektu jako hlavní aktérka. Bude ji představeno osm různých mužů, ze kterých diváci budou vybírat vhodného partnera pro Fizzy. Vše by bylo super, kdyby Fizzy nebyla přitahována ke Connorovi. Je to oboustranné. Takže zde je spousta hezkých vtipných momentů.

Jak to celé dopadne je asi jasné. Ale cesta k cíli je velice příjemná. V knize mě zaujala hláška Connora, který bral romance jako čtení pod úroveň. Ale díky Fizzy tento názor změnil a ke konci je zde psána moc hezká věta. Cituji : „Je těžké napsat zajímavou knihu, když čtenář už předem ví, jak to skončí.“ To je kouzlo romancí – poutavý, čtivý, jiskřivý děj s pohádkovým koncem. Skvělá oddychovka. Doporučuji.

Hodnocení: 80%

Žánr: Literatura světová , Romány , Pro ženy
Vydáno: 2023 , Jota
Originální název: The True Love Experiment , 2023
Překlad: Tereza Suchá
Počet stran: 408
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-7689-246-0

Foto: nakladatelství JOTA
https://www.jota.cz/experiment-s-laskou.html