Cecílie Jílková – Najím se a zhubnu

7.3.2020 – V mé hlavě jede nota na hubnutí, kterou spustila knížka receptů od Toma. Spolu s ní jsem dostala z Knihcentra i tuto knihu. Říkala jsem si, zdravých receptů není nikdy dost, ráda si ji pročtu.

98931913_najim-se-a-zhubnu-recepty-pro-celou-rodinu

O autorce jsem slyšela poprvé, i když tato kniha je již její třetí o hubnutí. Zaujalo mě, že recepty si rozdělila podle toho komu jsou určeny. Takže tu máme recepty pro děti, ženy, muže a pro prarodiče. Byl kladen ohled na chutě, výživové potřeby i finance.

Jídla pro ženy jsou lehčí, mají méně tuku a kalorií. Ženy potřebují energii a mlsání bez vyčítek – to píše autorka a má pravdu. Z receptů mě zaujal toust s avokádem. Avokádo mi chutná, ale nevím jak ho v kuchyni použít, takže každý chutný recept mě láká. Jen nevím, kde u nás seženu bezpšeničný toustový chléb. Zkusím zdravou výživu.
Jídla pro muže jsou rychlá a sytá. Zde mě chytl do svých spárů žampionový salát. Žampiony má rád i můj syn, takže určitě vyzkouším.
Jídla pro děti jsou jednoduchá a prostá, protože to děti mají rádi. Zaujalo mě tu několik receptů. Jsou snadná na připravu a myslím, že budou dětem chutnat. Mini pizzy jim určitě udělám.

A jaká jídla jsou vhodná pro starší generaci? To si přečtěte zde:
https://www.knihcentrum.cz/recenze-najim-se-a-zhubnu

Děkuji logo_knihcentrum_bilypodklad za recenzní výtisk.