Břicháč Tom – Nejjednodušší recepty

19.3.2020 – Asi před měsícem jsem vám tu psala o knize plánu na 29 dní. Jidelníček mě měl naučit správně jíst a bonusem bylo hubnutí. Dle mého jsem byla úspěšná a motivovalo mě to, pokračovat v jídle stejným směrem. Jídla jsem začala vařit nejen dle plánu, ale kombinovat i z této kuchařky.

98934641_nejjednodussi-recepty

Musím říct, že mě tyto recepty chutnají a baví (kromě špenátu, ten jsem si opravdu neoblíbila). Stále si na svačiny dávám různé zeleninové polívky. Na snídani si spíše dám ovoce a o víkendu trhanec, kaši nebo lívance. No denně ty dvě teplá jídla uvařím. Je fakt, že mi více času zabere vaření, ale stojí to za to.

Teď ke knize. Recepty jsou rozděleny na masové, rybí, zeleninové, koláče a chuťovky. Jeden recept = jedna dvoustrana s lákavou fotografií. Receptů jsem vyzkoušela dost a jsou opravdu dobré. Řeknu vám jeden top a jeden ble. Ale berte v úvahu, že každý máme jiné chutě. Takže určitě vyzkoušejte a ohodnoťte si to sami. Tak nejdřív, který mi nechutnal. Byl to žampionový guláš. Žampiony mám ráda, ale zde mi nesedla konzistence. Těch ingrediencí bylo na mě moc a nechutnalo.
Ale co mě kniha naučila používat, tak jsou tvarůžky. Nikdy jsem je moc nejedla a tady se sem tam v receptu vyskytují a jsou výborné. K tomu jsou zdravé. Tvarůžky jsou zrajícím sýrem vyrobeným z odstředěného mléka a vyznačují se nízkým obsahem tuku. Recept se jmenuje zeleninové karbenátky s tvarůžky. Jsou výborné, jen jsem tam přidala vajíčko. Prostě mi tam chybělo a myslím, že jsem udělala dobře.

Abych i vás motivovala, tak vám musím říct, že dále hubnu. Jsou to skoro dva měsíce a zhubla jsem…
To si přečtěte TADY, pokud vás to zajímá.

Děkuji  knihce  za recenzní výtisk.

 

https://www.knihcentrum.cz/nejjednodussi-recepty#flags