Zagorka se krátce po vydání stala opět bestsellerem

5.12.2022 – První kompletní životopis Hany Zagorové je tu. Exkluzivní výpravná skoro sedmisetstránková kniha přináší přes tisíc fotografií, mnohdy raritních a z archivu Hany Zagorové, jejího manžela Štefana Margity i kapelníka Karla Vágnera. Kniha Zagorka se krátce po vydání stala opět bestsellerem.

Zagorova Hana 2022

Svým zpěvem potěšila miliony lidí a její hlas dokázal oslovit několik generací. Tisíce vyprodaných koncertů, neuvěřitelných jedenáct milionů prodaných desek a skoro šedesát let na scéně. K tomu připočtěme devět nejvyšších ocenění v soutěži popularity Zlatý slavík a získáme hrubý obrys otisku práce, který za sebou má zpěvačka Hana Zagorová. Její život byl z profesní stránky zcela naplněn a dosáhla těch nejvyšších met a uznání, o jakých může zpěvačka u nás snít. Pohled na život Hany Zagorové ale nabízí i jiné odstíny, než jen odlesky slávy. Skoro celý život bojovala s velmi vážnou nemocí krve. Zákeřná nemoc jí také připravila o možnost mít vlastní dítě a krutá rána v podobě životního podrazu jí odepřela i dítě adoptované. Přesto všechno Hana Zagorová nezanevřela na život a především na lásku. Ta se zrcadlila nejen v jejích autorských textech, kterých má na svém kontě stovku, ale i v obětavé péči o svého manžela, operního pěvce Štefana Margitu. Vždyť která žena by se na několik let vzdala své kariéry, popularity i fanoušků, jen aby mohla být na blízku svému milovanému? Jaká? Taková, která miluje život a je schopna ho přijímat ve všech jeho podobách a odstínech, ať už v dobrých, nebo zlých. A přesně taková byla Hana Zagorová, které skoro všichni říkali »Zagorka«.

Unikátní biografická kniha osvědčených autorů memoárové literatury Miroslava Graclíka a Václava Nekvapila nazvaná Zagorka na necelých sedmi stovkách stran mapuje profesní i životní příběh jedné z našich nejslavnějších a nejpopulárnějších zpěvaček. Obsáhlé exkluzivní otevřené rozhovory a snímky ze svého soukromého archivu do knihy poskytla nejen legendární Zagorka, ale i její manžel Štefan Margita a muzikant Karel Vágner, který s Hanou Zagorovou spojil skoro celý svůj umělecký život. První vydání knihy, které zpěvačka autorizovala, se stalo před lety bestsellerem a je již nedostupné. Když Hana Zagorová v srpnu nečekaně zemřela, dopsali oba autoři ve stejném duchu její umělecký i životní příběh až do konce. Samozřejmostí je bohatá obrazová dokumentace čítající přes tisíc fotografií v podobě raritních snímků, retro plakátů, titulních stran desek, časopisů i novinových článků. Nechybí ani kompletní diskografie a přehled cen, které za svou bohatou kariéru Hana Zagorová získala.

Knihu si můžete objednat zde: https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/zagorka-486996349

Foto: MV knihy