Týdenní přehled 6

26.7.2017 – Po roce jsem zde s týdenním přehledem. Já nějak nestíhám! Tentokrát jsem si čas našla, abych napsala o dovolené. Proč? Protože jsem si nedávno přečetla o loňské dovolené a moc mile se mi to všechno připomnělo. Takže to má něco do sebe a já si vedu příležitostný deník.

Sobota – Kolem 15.hodiny máme být v kempu Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi. Odjezd jsme s manželem určili na 13.hodinu, takže mám spoustu času na balení, chystání a vaření. Ha, ve 14.30 jsem ráda, že jsme vyjeli. Jedeme necelé dvě hodiny, přesto děti prudí, kdy už tam budeme. Příště je vezmu do Chorvatska, ať vědí, co je to dlouhé cestování. Po příjezdu se bezproblémově ubytujeme v pěkné chatce, jdeme zkoumat okolí a pak na večeři. Jsme všichni nadšeni. Já z polopenze, že nemusím vařit, děti z okolí, protože zde nechybí dětské hřiště, navíc je tu hřiště pro kola s nádhernými boulemi – tedy kopcemi a s horolezeckou stěnou v těsném sousedství kempu. Jsem vděčná, že manžel vzal všem dětem kola, skvěle si tu zajezdí. K dětskému nadšení se přidává filtrované jezírko v kempu a rozhledna. Manžel je spokojen. Každý večer sedíme u vínka a hrajeme kostky nebo karty. Kupodivu to baví i děti.

009 045 046

Neděle – Maminka (tedy já) rozhodla, že chce vidět hrad a rozhlednu. Po snídani se jede na hrad Buchlov. Neplánovaně jsme spadli do Buchlovického kování, a tak si čas čekání na rodinou prohlídku krátíme koukáním,jak jsou lidé šikovní. Poprvé jsme si zaplatili rodinnou prohlídku a je to super nápad. Průvodkyně má na sobě kostým, jednoduše vypráví o historii hradu, uvede několik pověstí, na které se šestiletý Vašek ptá ještě večer. To je taky nápad dát si do hradní sbírky lebky, novorozené prase se dvěmi hlavami a navrch doopravdickou mumii. A nejvíc jsem nadšená, že to jsou všechno rodiny s dětmi, a tak nikomu nevadí, když někdo někde nahlas promluví.

125 128

Pondělí – Po shlédnutí map s cykolstezkami, chci využít kola a po obědě si s manželem půjčujeme kola a všichni vyrážíme asi na 20km kolečko místní krajinou. Mineme ketecké muzeum v Kunovicích, které se všem z venku líbí, a tak máme další tip na výlet. Je to moc fajn a závěr zakončujeme s limonádou a pivem u štěrkového přírodního jezera, kde Vašek nechtěně vyleje celou limonádu na Adama a jede se domů.

146 157

Úterý – Kluci chtějí jít na motokáry. Z létáku jsme pochopili, že jsou v areálu v KovoZoo ve Starém městě. U pokladny zjistíme, že motokáry jsou až za areálem, ale když už jsme tam, koupíme si lístky do KovoZoo. Údivem a překvapením mi padá pusa. Nadšenci tu vytvořili skvělý areál plný zvířátek vyrobených z kovového odpadu, nachází se zde i rozhledna v podobě majáku, pirátská loď, opravdické zpřístupněné letadlo a vyhlídková plošina. Celkově to byl skvělý výlet a všem vřele doporučuji návštěvu KovoZoo. Dětem se už potom ani nechtělo na motokáry, tak jsme jeli do chatky k vodě.

212 230 220 196

Středa – Vašík miluje želvy, a tak jedeme kousek do Modré, kde se nachází archeoskanzen a Živá voda. Archeoskanzen vynecháme a jdeme na želvy do Živé vody, kde je hlavním lákadlem pod rybníkový tunel. Pak navštívíme terárium, kde si Adam mohl pohladit sklípkana. V těsném sousedství Modré je Velehrad, tak by byla škoda se tam nezastavit. I děti ohromila majestátnost a nádhera baziliky. Mamince to nedá a jde se zeptat do infocentra na rozhledny. Ví, že jsou v okolí tři. Přes protesty děti se jede kousek na rozhlednu Salaš. Rozhledna je nádhená, jen v tom vedru se špatně šlape.

315 383 395

Čtvrtek – Válecí den.

Pátek – Čeká nás Letecké muzeum v Kunovicích. Máme to pět minut autem, takže krátký výlet a díky za to. Čím delší jízda, tím protivnější děti. Muzeum zajímavé, líbilo se všem, jen mi trochu chybělo u těch letadel popis, k čemu sloužily. Jako tabulka s technickými údaji u každého letadla byla, ale to mě moc nezajímá. Já bych si raději přečetla, kde a k čemu letadlo sloužilo. Moc milá paní pokladní nám prozradila, že poslední restaurované letadlo našli někde v poli v Maďarsku. Že chlapi dělají právě na vládním speciálu, který mají v plánu dát do muzea v dubnu a že doufají, že bude mrznout, protože všechny letadla musí vystěhovat, aby mohl projet speciál, který bude umístěn až v zadu. No, tak takové informace já ráda.

437 486

Sobota – Cesta domů a odpoledne oslavy u švagrové až do noci. To jsme to krásně zakončili.

Kdyby jste chtěli na dovču k Uherskému Hradišti, tak vřele doporučuji ubytování Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi. Je tam pěkně, čisto, personál milý a ochotný a jídlo nám také moc chutnalo. Z výletu doporučuji určitě KovoZoo ve Starém Městě, Letecké muzeum v Kunovicích, Živou vodu v Modré, Velehrad, rozhlednu Salaš a hrad Buchlov.