Skotsko – turistický průvodce

12.8.2019 – Miluji cestování. Beru jej jako nejlépe utracené peníze. Investice do nádherných okamžiků, a pak vzpomínek, to je něco, co vám nikdo nevezme. Nejsem zběhlý cestovatel, beru to tak, jak mi to nabízí život a peníze. Jsem spokojená. A určitě máte jako já jedno vysněné místo, kde byste se opravdu chtěli jednou podívat. U mě je to Skotsko. Vím, že jednou tam pojedu. A než tam pojedu, budu se sem tam kochat tímto nádherným turistickým průvodcem.

Skotsko 2018

Tento průvodce je nádherně zpracovaný. Jen listovat a procházet fotkami mi dělá radost. A co teprve si o těch místech číst. Baví mě to. Vím odkud pramení to nadšení pro Skotsko. Ve dvaceti jsem hltala romány, které se odehrávaly ve Skotsku a moje romantická duše to stále v sobě má. Takže jednou tam pojedu a tento průvodce mi pomůže. Vlastně příprava na cestu začala.

Průvodce obsahuje základní informace ke Skotsku, jako ubytování, jídlo a pití, také dobu, kdy tam nejlépe vyrazit, protože je tam opravdu, ale opravdu hodně komárů. Jako já, já tam pojedu v květnu nebo v září, ale květen by byl lepší, protože v září vrcholí lovecká sezóna. Ale počasí je tam, tak nestabilní, že je to hodně o štěstí.
Dále v průvodci najdeme všechny známé místa, jak se tam dostaneme, co stojí za vidění a zajimavosti. Já pojedu na Vysočinu a nesmím vynechat nějaký hrad. To je ve mně ta romantika z těch knih.

Co vám mám psát o průvodci, kde všechno je a pokud tam pojedete musíte si vše pročíst a krásně to naplánovat. A nebo nechat nějakou cestovku, ať to za vás udělá, ale stejně je dobré mít v ruce nějakou dobrou knihu o dané oblasti a mít přehled. Tato publikace je nádherná, ostatně jako všechny knihy z této edice, a k cestování přímo vybízí. Možná si ještě u mě nějaký čas poleží než ji vezmu na cesty, ale vím, že pokud to půjde, tak to bude a pojedeme spolu navštívit tuto nádhernou zem. Krásně je všude, takže přeju všem hezké cestování se šťastným návratem domů.

Jéééé, zrovna dnes jsem viděla nový klip od Mirai a je o domově. Všude je dobře, doma je nejlíp. Tak je to s tím cestováním. Pustě si jej:
https://www.youtube.com/watch?v=ddMPxAJKDTo

Hodnocení: 100%

Žánr: Cestopisy a místopisy, Turistický průvodce
Vydáno: 2019, Jota
Orig. název: Rough guide to Scotland
Počet stran: 628
Jazyk vydání: český
Překlad: Jan Sládek
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-7565-413-7

Foto: Nakladatelství JOTA
https://www.jota.cz/skotsko-2