Pejsek s kočičkou mají vinylové »modré« elpíčko

29.4.2021 – Pejsek a kočička, kdo by neznal dva nerozlučné kamarády, kteří dětstvím provedli miliony dětí. Kultovní kniha Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce se dočkala po devadesáti letech volného pokračování z pera autorské dvojice Miroslava Graclíka a Václava Nekvapila.

LP montáž.indd

Čtyři příběhy z knížky nyní vyšly v audiopodobě v limitované edici na vinylové LP desce. Spolupráci na tomto edukativním audio projektu přijali zpěvačka a moderátorka Heidi Janků, která namluvila kočičku, imitátor a zpěvák Libor Petrů propůjčil hlas pejskovi a herec Michal Gulyáš se představí v roli vypravěče.

„Pejsek a kočička jsou moje dětství. Byla to má nejoblíbenější dětská knížka, což asi pro celou mou generaci. Hrozně ráda jsem si v ní listovala a četla. Moc se mi líbil sloh, jakým je napsaná a byla jsem nadšená z kreseb. Byly jednoduché a proto jsem měla pocit, že bych to tak jak to namaloval pan Čapek, namalovala i já i když mi jinak malování moc nešlo,“ přiznává zpěvačka a moderátorka Heidi Janků.
„Potěšilo mě, že jsem byla oslovena, abych namluvila kočičku do audioknihy Nových příběhů pejska a kočičky. Vrátila jsem se tak do dětství. A moc se mi líbí i nové ilustrace, které jsou barevné, plastické a oproti těm původním velmi složité. Doba se změnila a dnes musí děti u knížky zaujmout i kresby a myslím, že nová podoba pejska a kočičky tento účel splní,“ usmívala se Heidi, která čte kočičku vyšším hláskem a nezapomíná se protahovat, kroutit či vrnět.
„Doufám, že knížka i audioknížka Nové příběhy pejska a kočičky bude mít na děti stejně pozitivní vliv jako Povídání o pejskovi a kočičce mělo vliv nejen na mě, ale i na několik generací čtenářů. Snad si děti v knížce budou rády listovat, prohlížet krásné obrázky a přemýšlet o příhodách, které pejsek s kočičkou prožívá, tak jako jsem to před lety dělala já, a že na knížku budou také tak hezky vzpomínat jako na ni dodnes vzpomínám já. A třeba v autě když pojedou s rodiči na výlet, nebo před spaním, si pustí pejska a kočičku v mluvené podobě,“ dodala Heidi.

Unikátní LP deska Nové příběhy pejska a kočičky 1 přináší na barevném – modrém – vinylu čtyři příběhy pejska a kočičky a do prodeje v Knihy Dobrovský šlo v exkluzivní limitované edici pouhých 300 kusů. Příběhy pejska a kočičky ukazují dětem nenásilnou formou dobro, co je v životě správné a co naopak není.

Nové příběhy pejska a kočičky 1
1. Jak pejsek s kočičkou slavili Velikonoce
2. Jak šli pejsek s kočičkou do zoologické zahrady
3. Jak jeli pejsek s kočičkou poznat svoje prapraprarodiče
4. Jak se pejsek s kočičkou koupali v rybníku

Cena LP desky: 399 Kč

Foto: MV knihy