Thomas C.Brezina – Klub tygrů – Po stopách yettiho

Máme tu další díl ze série Klub tygrů. Opět je tu detektivní záhada pro děti, kterou mohou vypátrat i oni sami, pomocí přiložené lupy a nápověd. Jako bonus dostáváme ke čtení i zábavu. Kniha je určena dětem od devíti let.

po stopach
Na začátku jsou představeny děti, které tvoří tento klub. Dozvíme se, co se jim líbí, jejich přednosti i slabosti. Klub tygrů jsou tři děti – Biggi, Luk a Patrik. To je uvedeno v každém díle a tak vlastně nevadí, zda-li díly budeme číst nahodile. Tentokráte se ocitáme v lyžařském středisku. Patrik se tu účastní juniorských závodů v jízdě na snowboardu. Protože jsou prázdniny, mohou ho Biggi a Luk doprovázet. Luk při nehodě na lyžích objeví zvláštní, velké otisky a krev ve sněhu. Uslyší také divný pískot. Do toho v hotelu nacházejí výhružné vzkazy. Tygři tuší něco nekalého a pátrají po dalších stopách. Do toho se seznámí s místní dívkou, která jim chce pomoci. Z celého dobrodružství nakonec vyplyne boj proti pašerákům. A čeho? To si již musíte přečíst. Hlavně Luk zažije drama, při zneškodnění nálože, která by uvolnila lavinu. V dosahu laviny se nacházejí Biggi a Patrik. Ti o nebezpečí vůbec netuší.
Tento příběh se bude dětem líbit díky událostem, které mohou potkat i je. Takže představivost může pracovat na plné obrátky.

Foto: Nakladatelství Fragment