Mary E. Pearsonová – Zrádné srdce

28.1.2016 – Druhý díl ze série Kroniky pozůstalých je přečten a já jsem velmi spokojená. Když už to musí být série, a já musím čekat na další díl, tak jsem ráda, že tento díl byl akční, překvapivý a čtivý. Z fantasy románů pro mládež řadím tuto sérii k těm výborným, které mám ráda a nechám si je v knihovničce. Možná třetí díl změní moje rozhodnutí, ale zatím je to super pohádková jízda.

zradne srdce

V prvním díle princezna Lia utekla skoro od oltáře a schovávala se daleko na venkově. Vystupovala jako chudá sloužící a začala pracovat v hostinci. Tu se objevili dva mladíci Rafe a Kaden, kteří dějem pěkně zamotali.
Bylo to pro mě zajímavější, díky tomu, že autorka nechala vyprávět děj Liu, Rafea, Kadena, prince a zabijáka. Ze začátku nešlo tušit, kdo je kdo. Později se to odkrylo, ale tato hra kočky s myší na schovávanou, kdo je princ a kdo zabiják, měla šmrnc a zpestřila děj.

V druhém díle jsou Lia a Rafe uneseni Kadenovým vojskem do království Vendy a jsou zde drženi jako zajatci. Vendě vládne Komizar a Liu chce vidět mrtvou. Kaden je nejlepší Komizarův zabiják. Komizar se nechá přesvědčit Kadenem, proč je zatím správné, je nechat živé. Sledujeme Liin boj o přežití, její malé vzpoury a také objevování svého daru. Lia začíná tušit, že sehraje důležitou úlohu v historii Vendy. Jen zatím neví jak velkou. Přesně v závěru knihy to poznává a konec je tak otevřen, že se velmi těším na další díl a doufám, že datum bude splněno a kniha vyjde 9.4.2018. Už aby to bylo.

Autorka je skvělá vypravěčka. Kniha byla pro mě příjemným odreagováním, jako bych četla pohádku. Přeji si, aby to byl dobrý konec a jsem hodně, hodně zvědavá. Takže kdo máte rádi fantasy romanticko-dobrodružné série, vzhůru na Kroniku pozůstalých.

Hodnocení: 80%

Série: Letopisy Pozůstalých (2.)
Originální název: The Heart of Betrayal (2015)
Žánr: Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno: 2017, CooBoo
Počet stran: 320
Překlad: Jana Jašová
Vazba knihy: vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7544-476-9

Foto: Nakladatelství COOBOO