Marie Rejfová – Kočka myši nenechá

21.12.2020 – Pokud máte chuť na skvělou pohodovou detektivku z českého prostředí s nádechem humoru, tak tato kniha je pro vás správná volba. Je to již čtvrtý díl ze série Josefíny Divíškové a mě prostě baví. Líbí se mi hlavní postava, její humor, ironie i nadhled. Její vztah ke komisaři Tvrdíkovi má šmrnc, ale zamilovanou romantiku nehledejte.

kocka mysi

Josefína bydlí v městečku Brod v prvním patře rodinného domu u své sestry Miroslavy, která zde žije s manželem a dvěmi syny. Josefína je rozvedená a má syna Vincenta na výšce, který se neočekávaně objeví s kamarádem Kamilem u ní doma. Na zahradě rozdělají stan a vypadá to, že se zpět do školy neženou. Proto jim Miroslava zařídí brigádu v místním pivovaru.
Jenže se zrovna v té době stane v pivovaru vražda. Najdou tam mrtvou manželku místního sládka a Josefína má o zábavu postaráno. S policií i s komisařem Tvrdíkem dojde ke kompromisu a Josefína může pátrat a tak trochu s nimi nenápadně spolupracovat. Jenomže podezřelých osob je nějak moc. Kde se vzal vzteklý zubař, který honí Vincenta s Kamilem po městě? A co dělala paní sládková v hotelu, kde byla často viděna? Otázek je více, ale chytrá Josefína na to příjde.

Všechny díly na sebe volně navazují, ale určite je lepší číst je po sobě. Vnímáme rozvoj vztahu mezi Josefínou a Tvrdíkem a to velmi zajímavým směrem, který neuhádnete. Miroslava se taky posunuje v dění domácnosti i v kariéře. Baví mě číst o rodině Josefíny, vtipné jsou i moudra její babičky, které jsou tu občas zmíněny. Opět kniha ladí grafickým zpracováním na předešlé díly a vypadá to skvěle. K tomu se příběh dobře čte a postavy jsou výstižně vykresleny. Doporučuji.


Hodnocení: 80%

Série: Josefína Divíšková 4.
Žánr: Detektivky, krimi, Romány, Literatura česká
Vydáno: 2020, Mystery Press
Počet stran: 256
Jazyk vydání: český
Ilustrace/foto: Daniel Špaček
Autor obálky: Daniel Špaček
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN 978-80-7588-183-0

Foto: Nakladatelství MYSTERYPRESS
https://www.mysterypress.cz/kocka-mysi-nenecha/