Mariana Zapata – S láskou, Lukov

15.5.2021 – Pokračuji v romantické jízdě a mám pro vás další knihu, která je skvělá. Přečetla jsem ji za dva večery a výborně mě bavila. Je to přesně ten charakter knihy, který mám nejradši. Nejdříve se hlavní dvojce nemá ráda a dělají si naschvály. Pak se postupně poznávají a jsou překvapeni, jak je ten druhý jiný, než si mysleli. Závěr je předvídatelný, ale proto ty knihy čtu. Chci, aby to skončilo dobře. Chci, abych z knihy měla radost. Tady vše bylo, jak má být.

s láskou lukov

Příběh vypráví šestadvacetiletá Jasmine, pro kterou je krasobruslení celý život. Ale její partner ve sportovních dvojcích ji hodil přes palubu a zůstala sama. Ona tak nějak tuší, že se blíží konec její sportovní kariéry. Nechce si ji připustit, ale neví jak dál pokračovat.
Do toho dostane nabídku, která se neodmítá. Nejlepší muž ve sportovní dvojci ji nabídne partnerství, aby spolu bruslili. Ale je to s podmínkami. Jasmíne chce příjmout nabídku, ale přemýšlí nad ní, protože ten muž je třicetiletý Lukov. Bratr její nejlepší kamarádky, který ji dělá naschvály, a když na sebe promluví, tak je to jedině v urážkách. Ona ví, že když na to kývne, musí mu věřit. Nakonec se rozhodne pro a začíná ji dřina nanovo. Dokážou být kamarádi? Poznají se a budou si věřit? Dodá Lukov Jasmině sebedůvěru, která ji chybí?

Určitě tušítě, jak to dopadne, ale jakým způsobem, to si musíte přečíst. Je to čtivé, zábavné i poučné. Víc jsem pochopila, kolik dřiny stojí za vrcholovým sportem. Moc se mi líbila rodina Jasminy, která je v každé situaci při ní, i když co se týče otce, tak tam to skřípe. Jasmina se proti světu brání vztekem, ale doma je vtipná a milující. Lukov také překvapil, vůbec není ten typ, jak si Jasmine na první pohled myslela. Celkově je to nádherná romance, která není přeslazená, ale hezké to je. Není to o erotice, ta je jen jemně v samotném závěru. Je to o vzájemném poznávání a o důvěře. K tomu je krasobruslení náročný sport a čtenář víc pozná, co se vše za těmi krásnými piruetami a skoky schovává.

Hodnocení: 90%

Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2021, Fragment (ČR)
Orig. název: From Lukov with Love, 2018
Počet stran: 472
Jazyk vydání: český
Překlad: Romana Bičíková
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN 9788025351192

Foto: Nakladatelství Fragment
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/67128461/s-laskou-lukov/