Josie Silverová – Den, kdy jsem zahlídla lásku

2.12.2019 – K vánoční náladě pro mě patří romantika. Takže film Lásku nebeskou si o vánocích nenechám ujít, tedy pokud o ní vím. Romány také více v tomto kouzelném čase vyhledávám, a proto mě zaujal tento titul. Hned mě napadlo, že je to hezké, když někoho potkáte a víte v ten moment, že je to ten pravý.

den kdy jsem zahlidla

Hlavní hrdinkou je Laurie, která ve svých dvaadvaceti letech jede o vánocích v městkém autobuse domů z práce. Je celá unavená, zklamaná, že práce není to, co si vysnila a když autobus zastaví, uvidí kluka, který si čte. Kluk zvedne hlavu a podívá se na ni. Laurie ví, že je to on. Ale v tom okamžiku neví, co má dělat. Autobus je narvaný a on se taky ani nehne. Prostě sedí a neudělá nic, jako ten kluk. Pocit, který v ní zůstal, ji nutí ho všude hledat a dívat se po něm. Po půl roce ji její nejlepší kamarádka Sarah, představí novou lásku, která je pro Saru, ta pravá. Laurie je v šoku. To je ten kluk ze zastávky, jmenuje se Jack a miluje Saru. Laurie si ho v sobě musí zařadit jako kluka pro svou nejlepší kamarádku. Ale je to náročné. Nic nikomu neřekla. Laurie později potká Oscara a snaží si sama sobě namluvit, že je to její životní láska. Uplyne deset let míjení a stále jsou Laurie a Jack od sebe a nešťastní. Dokážou si přiznat po letech, co k sobě cítí?

Můžete tušit jak to asi dopadne, když je to romance. Ale je to moc pěkné. Není to přeslazené a po pomalejším rozjezdu na začátku knihy, mě druhá půlka uběhla jako voda. Sice mi to připadalo chvílemi zdlouhavé, že se pořád míjeli a přitom se měli rádi. Ale na začátku jsem to chápala. Taky bych nechtěla ublížit kamarádce, když je zamilovaná. Laurie mi byla moc sympatická. Je to hodná holka, která je chápavá, tolerantní a bere ohledy na své přátelé. Jako celek se mi to líbilo a ke čtení v předvánočním čase pro romantiky doporučuji.

Hodnocení: 80%

Žánr: Romány, Pro ženy
Vydáno: 2019, Cosmopolis
Orig. název: One Day in December, 2018
Počet stran: 368
Jazyk vydání: český
Překlad: Dominika Křesťanová
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN 978-80-247-2862-9

Foto: Nakladatelství COSMOPOLITAN
https://www.grada.cz/den-kdy-jsem-zahlidla-lasku-10285/