Jeff Kinney – Deník malého poseroutky – Výlet za všechny peníze

1.7.2015 – Vím, že poseroutka nemá dobrou pověst, jež by jej řadila mezi kvalitní knihy pro děti. Ale nic to nemění na tom, že to děti baví, čtou to a je to jedna z nejprodávanějších knih. Moje jedenáctiletá dcera Anetka knihu moc chtěla. A tak jsem využila nabídky a vzala si ji jako recenzní výtisk. Tímto děkuji Albatrosumédia. Anetka ji měla přečtenou za necelé dvě hodiny a pořad se u toho smála. Po dočtení prohlásila, že to byla opravdu sranda. Dnes jsem si ji dala já a musím ji dát za pravdu. Je to fakt sranda.

poseroutka-vylet

V tomto devátém díle se maminka rozhodne, že dovolenou stráví výletem do Disney worldu. Pojedou několik dní a cestou se zastaví na zajímavých místech, které ji radí její oblíbený časopis Rodinná zábava za dobrodružstvím. Víte jak se říká, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Tak zde to sedí na sto procent. Výlet je samá katastrofa podána vyprávěním Grega, které je vtipné a jak ze života. Působí to reálně a v některých případech jsem se dost viděla jako máma. Např. když jim usnul nejmenší syn Manny, vše ztichlo a snažili se ho neprobudit, protože kdyby se probral, byl by neuvěřitelně protivný – což zcela chápu. Jízda autem ho taky uspávala a tak nechtěli riskovat, oželeli restauraci a za zpomalené jízdy vyskočil nejstarší Rodrick z auta a šel koupit něco do marketu. Auto mezitím kroužilo po parkovišti. Je to trochu přehnané, ale chápu to a představa toho všeho mě rozesmála. Nebo jak přišli v soutěži k malému prasátku. Já bych ho tedy do auta nikdy nevzala, ale tady se tak stalo a prasátko jim připravilo nejednu pro čtenáře komickou situaci. A konec byl ze všeho nejlepší, protože si myslím, že by to tak opravdu v reálu skončilo – aspoň u nás.

Ať si říká kdo chce co chce, kniha mě pobavila a nejen mě zvedla náladu. Je fakt, že co si uvědomuji, byla tam jedna nadávka, kterou mohli vynechat. Některé situace byly přemrštěné, ale pro mě ne nereálné. Víte, že někdy, když se něco sype, tak se prostě sype (ono se to říká trochu jinak, ale já si to upravila do slušné formy). Pokud dítě projeví zájem, klidně mu tu knihu kupte a taky si ji přečtěte. Proč ne? Smích udělá dobře každému.

Foto: Nakladatelství COOBOO