Eva-Christiane Wetterer, Sandra Jagemann – 36 x detox snadno a rychle

5.1.2017 – Když v listopadu vyšla tato novinka, a měla jsem možnost zažádat o recenzní výtisk, udělala jsem to s myšlenkou, že vyzkouším některé recepty a pak napíšu, jak se mi to líbilo. Bohužel jsem měla toho před vánoci hodně, pak celá moje rodina prošla střevní virózou a tak to mělo být, že jsem si na tyto krásné karty udělala čas až po Novém roce.

karta30008

Po svátečním přejídání přijde určitě vhod střídmější jídlo. Přiznávám, že jsem z receptů ještě nic neudělala, ale jsem nastartovaná na lehčí stravu. Myslím, že během minulého roku jsem vylepšila rodinný jídelníček k zdravějším potravinám a chci v tom pokračovat. Nechci děti nutit, a taky ne vždy to chutná všem, ale třeba pomazánka z řepy měla úspěch a jí ji s chutí všichni. Na tomto Detoxu se mi líbilo na první pohled provedení. Jsou to karty, které obsahují 36 receptů. Mám plnou knihovnu a uvítala jsem malý rozměr se zajímavým obsahem. Jak jsem se kartami probírala, rozdělila jsem je na několik hromádek, které vám nyní popíši.

Šest kartiček obsahuje recepty na různé nápoje smoothie. Na první straně je foto s popisem konkrétních kladných účinků a na druhé straně je popis přípravy se zajímavým tipem k dané potravině. Jednu kartu vám pro zajímavost naskenuju. Na smoothie musíte mít extra mixér, který nevlastním, takže zatím nic pro mě. Ale slyším z okolí samé kladné ohlasy a možná si ho taky pořídím.
Šest dalších kartiček se věnuje polévkám. Ty milujeme celá rodina, takže určitě vyzkouším. Nejvíce mě zaujala bramborová polévka s ředkvičkami.
Sedm kartiček obsahuje recepty na teplé hlavní jídlo. Tady mě upoutaly všechny recepty a časem je uvařím.
Tři kartičky jsou na teplou snídani nebo svačinu. Už jsem z více zdrojů slyšela chválu na teplou snídani, která obsahuje hlavně kaše. Kaše moc nemusím, ale zkusím. Nechutnají mi vločky, tak musím hledat jinde. Zde mě zaujala kaše s naklíčenou pohankou. Hodí se na víkend, protože pohanku proplachujete celý den po dvou hodinách, takže musím být doma. Pohanku mám ráda, tak nejspíše mám nedělní snídani.
Devět kartiček se věnuje nápojům. Je tu recept na ajuvérdský čaj i na limonádu ze zázvoru a citronu. Ta limonáda se mi líbí, zkuste ji se mnou.

karta-10002karta20002

Posledních pět kartiček obsahuje recepty na studené jídla, jako jsou zeleninové saláty či okurkové jarní rolky.

Detoxikace vás osvěží a zbavíte se všech škodlivin. Z těchto receptů si sestavíte jednoduše jídelníček na deset dní, po kterých budete mít více energie, jasnou mysl a budete se lépe soustředit. Na úvodní kartičce jsou základy detoxikace, které byste měli dodržovat. Mezi ně patří mimo jiné vypít tři litry vody a čaje denně. Jak si to pročítám, mám co zlepšovat. Některé věci můžeme zařadit do běžného denního programu.
Líbí se mi zpracování kartiček, pestrost jídel a výběr surovin, které jsou běžně k dostání. Nejlepší by bylo pustit se do detoxu rovnou. Ale jak se znám chvíli mi bude trvat, než se k tomu dokopu. Ale věřím, že do jara to dám. Doufám, že se ke mně přidáte. Mezitím si budu různé recepty zkoušet, ať vím, co si mám pak zkombinovat, ať mi to chutná.

Karty si můžete objednat zde: http://www.synergiepublishing.com/cs/shop/zdravi-kuchyne/000390_36x-detox-snadno-a-lahodne.php

Hodnocení: 100%

Originální název: Detox leicht & köstlich
Žánr: Zdraví
Vydáno: 2016, Synergie
Počet stran: 36
Vazba knihy: karty
ISBN: 978-80-7370-437-7


Foto: Nakladatelství Synergie