Catherine Riderová – Polibek v Římě

20.11.2020 – Tato kniha je milá a něžná, prostě hezky romantická. Ještě má vánoční atmosféru, takže kdo hledá k oddychu něco jemně romantického, tak to je tip pro něj. Kniha se velmi dobře četla a já ji měla přečtenou během čtyř hodin, kdy jsem opravdu potřebovala vypnout a jen tak se bavit. Kniha perfektně splnila účel.

0058702202_Polibek_v_Římě_v

Nejen, že kniha pobaví, ale je i k zamyšlení. Oba hrdinové jsou na rozcestí ve svém životě. Devatenáctiletá Anna žije se svým přítelem Stephenem v Brooklynu. Chodí spolu od dvanácti let. Jsou dobří kamarádi, ale jiskra se mezi nimi vytratila a každý má jinou představu o budoucnosti. Anna je na škole o vaření a chce poznávat svět. Stephen pracuje v rodinné firmě a chce se usadit. Oba letí do Říma na svatbu Stepheninému rodinému příteli. Jenže Stephen v letadle požádá Annu o ruku. A Anna řekne ne. Trapas a bolest pro oba.
Mateo si jde pevně za svým cílem. Chce se stát profi fotbalistou ve skupině A. Nyní hraje fotbal, ale za skupinu B. Když se má rozhodovat o jeho postupu, udělá chybu, která je všem pro smích. Aspoň on si to myslí.
Anna je nešťastná, ale může pomoci nevěstě, které se ztratil pekař jejího dezertu, jež má pro rodinu zvláštní význam. A tak Anna v Římě hledá pekaře. V prvním pekařství najde Matea, který utápí svůj smutek v hromadě zákusků. Anna ho něčím zaujme, a tak se rozhodne ji pomoci, protože vidí, že neumí ani italsky.
Oba prožijí nádherný den v Římě. Při hledání poznávají nejen památky, ale i výborné italské jídlo. Toto spojení je úžasné a na mě vždy funguje – cestování a jídlo.

Příběh je nejen o hledání cukroví, které vede k lásce (najdete souvislost v knize), ale i o uvědomění, co chci ve svém životě dělat. Dva mladí lidé jsou zklamaní a navzájem si pomohou pochopit, co je pro ně v životě důležité.
Je to kniha na pohodu s nadšením pro jídlo a nechybí lehká romantika a vánoční atmosféra.

Hodnocení: 80%

Série: Polibek 4.
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2020, CooBoo
Orig. název: Kiss me in Rome, 2019
Počet stran: 224
Jazyk vydání: český
Překlad: Kristýna Vítková, Hana Netušilová
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN 9788076611047

Foto: Nakladatelství COOBOO
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58702202/polibek-v-rime/