Týdenní přehled 4

1.8.2016 – Pondělí – Pršelo, bylo hezky, pršelo a bylo hezky. Děti toho k večeru využily a s rozběhem skákaly do kaluží. Bláto je všude. Ale za tu srandu to stojí.

Úterý – Nenechávejte okýnka v autě otevřené, když prší. Už třetí den mě vítá divný mokrý odér, když sednu do auta. Jako bonus mám mokrý zadek. Přestože sedím na igelitu, tak se ta potvora vždycky nějak pohne. Jediné štěstí, že okýnka zapomněl zavřít manžel, jinak bych to měla pořád na talíři. Že bych byla škodolibá? :-)

Středa – Peču rybízovou buchtu a karamelový řez. Někdy to dopadne dobře, někdy ne. Když jsem si to pojistila dvěmi buchtami, je předem jasné, že jedna je výborná a druhá nikoli. Zrovna ta s rybízem, která mi dala více práce, se netváří správně. Asi jsem tam dala hodně rybízu, protože uvnitř vypadá nedopečeně, i když nahoře upečená je. Někdy méně, znamená více.

Čtvrtek – Narozeniny. Hezký den to byl. Co jsem dostala? Je zajimavé, že hodně čokolád. Co to asi značí? Že mám ráda čokoládu.

Pátek – Vzala jsem si jeden den dovolené. Super. Přišly dvě milé návštěvy. Jedna po obědě, druhá večer. Ještě víc super. Až na to, že pršelo a já měla nachystané grilování na ven, to bylo suprově super.

Sobota – Byli jsme na pouti. Děti nadšené z kolotočů, penízky utracené. Spokojenost na všech frontách.

Neděle – Byli jsme na farní pouti. Je to nádherné, že se lidé snaží udržovat tradice. Ráno je mše v kostele, pak jde průvod s farářem v čele ke kříži, který je vzdálený 15 min. chůze. Tam se modlí, žehná a zpívá. Je zde cimbál, dechovka a hodně lidí je v kroji. Po obřadě je čas na zábavu. O kus dál hasiči pořádají posezení. Nachystají lavice a stoly. Prodává se guláš, maso a pivo. Pro děti je přichystán skákací hrad a střílení na bežící prase. To vše za normální ceny. K posedění a popovídání hraje muzika. Fakt je to super. Každým rokem místní lidé s hasiči zorganizují farní pouť. Doufám, že jim to vydrží napořád.

Tip na výlet. Lednicko-valtický areál. Nádhera všude, kde se podíváš.
Snímek001 167