Thriller, který vám nedá spát!

17.2.2017 – Po bestselleru Dívka v ledu přichází nakladatelství Cosmopolis, součást Nakladatelského domu GRADA, s druhým příběhem autora Roberta Bryndzy. V thrilleru Noční lov, jenž se odehrává jednoho parného léta v Londýně, čelí oblíbená vyšetřovatelka Erika Fosterová další nebezpečné výzvě. Jestliže vám z Dívky v ledu šel mráz po zádech, z Nočního lovu vás bude polévat horko…

noční

Pokud tě někdo sleduje, jsi mrtvý…

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem utěsněným pod hlavou vypoulené.
O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika a její tým už tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje, pozoruje a čeká na vhodný moment, kdy udeří.
Co mají oba mrtví společného? Je v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem?
Erika udělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými.
A možná vrah sleduje i ji…

432 stran, formát 145 x 205, pevná vazba s přebalem, sametové lamino s UV lakem, 399 Kč

O autorovi:
Robert Bryndza je britský autor žijící trvale na Slovensku se svým slovenským manželem Jánem. Jeho prvního thrilleru, Dívka v ledu, se v zahraničí prodalo přes milion výtisků. První díl poutavé série s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou byl označen jako bestseller např. v The Wall Street Journal a USA Today. Kniha byla přeložena již do dvaceti pěti jazyků a její první české vydání nakladatelstvím Cosmopolis z listopadu 2016 dosáhlo k dnešním dnům desítek tisíc prodaných kusů. I Noční lov a na podzim chystané české vydání Temné hlubiny se dodnes v zahraničí drží na předních příčkách nejprodávanějších knih a na dalších případech Eriky Fosterové Robert Bryndza pracuje.
Kromě této série je taktéž autorem romanticky a humorně laděných zahraničních bestsellerů.
Více o autorovi je možné se dočíst na webových stránkách www.robertbryndza.com, Twitteru @RobertBryndza či na Facebooku a Instagramu.

Z recenzí vybíráme:
Úchvatné čtení – jakmile s touto sérií začnete, už nelze přestat.
– Rachel Abbott

Bryndza mistrně kreslí mnoho konfliktů, jež se ve vědomí čtenáře skládají do poutavého obrazu vypovídajícího nejenom o sérii vražd. S bohatým jazykem je to projevem literární kvality, která nepracuje jen s jednou vypravěčskou linií, jež nemusí vždy zaujmout, ale činí z kriminálního tématu vlastně bohatě vrstvený společenský román.
– František Cinger, novinky.cz

Erika Fosterová se řadí po bok Richarda Krauze (Dominik Dán) či Martina Servaze (Bernard Minier) svojí neústupností, s níž se pídí po odhalení pravdy za každou cenu, a neuhne, ani když jí samotné hrozí nebezpečí. Nedělá to jen pro sebe a svůj vnitřní klid, ale hlavně pro oběti, a její zápal pro hledání spravedlnosti je nakažlivý.
– Alena Badinová, Klub knihomolů

Foto: nakladatelství GRADA