Sarah J. Maasová – Věž úsvitu

6.5.2019 – Nevím jak vy, ale rozečtené série mi nedělají dobře. Kniha je skvělá a já musím čekat přinejlepším několik měsíců na další díl. Mezitím toho více než méně zapomenu, a i když je to skvělá série, tak jsem nervní, protože si musím uvědomit, kdo je kdo a kde je co. ALE tato úžasná série je skoro kompletní, a pokud jste ji ještě nečetli a máte rádi skvěle čtivé fantasy příběhy boje dobra ze zlem s kapkou romantiky, tak vřele vám ji doporučuji. Dle mých informací již zbývá vydat pouze jeden díl, který by měl vyjít v létě tohoto roku, což je za chvíli. To si budu dokonce něco pamatovat i z tohoto dílu.

vez usvitu

Tento díl je šestým ze série Skleněný trůn a můžu vám ji s klidným srdcem doporučit, protože to je prostě jízda. Autorka si dokáže udržet plnou čtenářovou pozornost, i když její knihy přesahují rozsah pětset stran. Umí psát čtivě a vytvořila zde svět plný napínavého boje dobra se zlem.
Hlavní postavou všech dílů – až na tento – je dívka bojovnice Celaena, která se postupně během několika dílu stane královnou Terrasenu Aelin. Aelin se s pomocí vycvičila a umí skvěle ovládat svou vnitřní magii. Tu potřebuje, aby porazila mocné démony valgy, jež se chtějí zmocnit světa. V minulém díle porazila krále Adarlanu, který byl pod jejich nadvládou. Jenomže po tomto boji je mnoho zraněných. A tento díl je o jednom z nich.

Co jsem ještě napsala o knize si můžete přečíst zde:
https://www.knihcentrum.cz/recenze-vez-usvitu

Série: Skleněný trůn (6.)
Orig. název: Tower of Dawn (2017)
Žánr: Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno: 2018, CooBoo
Počet stran: 664
Překlad: Ivana Svobodová
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-7544-568-1

Děkuji logo_knihcentrum_bilypodklad za poskytnutí recenzního výtisku.