Rick Riordan – Bohové Olympu – Neptunův syn
7.6.2015 – V druhém díle se ocitáme v Římské podobě tábora polokrevných. Tábor má trochu jiné pravidla. Jmenuje se Jupiter, ale také soustředí děti polobohů, chrání je a bojují proti zlu. V minulém díle se to stalo Jasonovi. Objevil se se ztrátou paměti v táboře polokrevných a postupně zjišťoval kdo je a proč se tu asi ocitl.
V tomto díle je v podobné situaci Percy. Objevil se v táboře Jupiter, skoro nic si nepamatuje a seznamuje se s podmínkami, ve kterých se ocitl. To vám řeknu, že mi tento díl udělal málem díru do hlavy. Musela jsem se soustředit, až se ze mě kouřilo. Protože řečtí bohové a římští bohové mají jiné názvy, ale jak jsem pochopila jsou to ty samé osoby. Takže jsem měla ve jménech pěkný hokej. Jenže je pravda, že změna tábora a jeho pravidel tento díl s Percym hezky oživil. Hlavní hrdina je Percy, ale na výpravu se s ním vydají i Hazel a Frank. Putují na Aljašku, kde mají osvobodit boha smrti Thanata. Ono jak tu bylo hezky ukázáno, můžete bojovat proti zlu a stvůrám, jak chcete, pokud ihned příšera ožije, je to o ničem. Výprava je také kořeněna vzpomínkami na dětství Hazel a Franka. Každý má výjimečné schopnosti a ani netuší v jakém rozsahu se dají použít. To vše a víc objeví ve výpravě. Frank pochopí a smíří se s matčinou smrtí. Hazel se přestane obviňovat, že za vše může. A Percy….Percy je stejný, bojuje statečně za své kamarády a těší se na shledání s Annabeth. Právě závěr ukončí jednu bitvu, ale přesto je děj otevřen. Protože bohyně Juno předpoví, že oba tábory se spojí v boji proti zlu. A to si Římané neumí představit. Proto konec knihy, kdy přichází Řecká návštěva polobohů, drží čtenáře ve zvědavosti a pocitu začít číst třetí díl co nejdříve.
Opět velmi akční, čtivý a napínavý díl. Smekám před autorovou fantazií. Svět, který s Percym vymyslel je úchvatný. I když nejsem fanoušek řeckých mytologií, knihy mě neuvěřitelně baví a těším se na další díly.
Foto: Nakladatelství Fragment
