Miroslava Kuntzmannová – Kuchařka – Ulice vaří s vámi

Kuchařky mám moc ráda. Nemusím mít v plánu vařit, stačí ji jen otevřít a listovat. Dělá mi radost jen tak se kochat obrázky jídel, přemýšlet, zda-li bych to zvládla uvařit a jestli by to doma rodině chutnalo. Pro mě je to kniha, kterou mohu otevřít i zavřít kdykoli, podle nálady či potřeby inspirace.

uli

Tato je specifická v tom, že je z části určena milovníkům seriálu Ulice. Moc tento seriál nesleduji, ale když se vysílá už deset let, tak něco na něm musí být, že má stále dobrou sledovanost. A vznikají na jeho počest hezké kuchařky, jako je tato.
Kniha se dělí jakoby na deset částí. Každá část je věnována jedné z hlavních postav Ulice. Takže tu máme například kapitolu Z pekárny Vilmy Nyklové. Už podle postavy, která vlastní pekařství tuším, že to budou recepty na sladké dobroty. A ano. Dozvíme se, jak upéct Loupáky s mákem, Dobroty z kynutého těsta, Koblihy od Nyklů nebo Vilmin valentýnský dort. Ke každému receptu se váže fotografie nejen výsledného produktu, ale i fota postav, které tuto kapitolu jménem provází. Dozvíme se suroviny, postup, celkovou dobu přípravy a kolik kusů buchet z tohoto množství asi budeme mít. Malý odstaveček je věnován i té osobě, kde nám představí proč toto konkrétní jídlo má ráda. V kuchařce najdeme ode všeho něco, již názvy kapitol nám to napovídají. Můžete se těšit na Masové speciality Lumíra a jeho žen, Na Českou klasiku podle Hejlových, Lišácké pochoutky z lesa a zahrádky, Studentské rychlovky a další nápadité názvy kapitol, které skrývají jídla, jež zvládne uvařit, každý průměrný kuchař amatér. Kniha je zpracována dobře a kvalitně. Dávám tip, na krásný dárek od Ježíška nejen pro fanoušky seriálu Ulice.

Foto: Nakladatelství Fragment