Mary E. Pearsonová – Falešný polibek

7.8.2017 – Dva měsíce u mě ležela tato kniha a čekala, než si ji přečtu. Ach já hloupá, neměla jsem ji na tom nočním stolku nechat tak dlouho ležet! Dokonce jsem ji musela oprášit. Ale co! Kniha mě bavila, líbila se mi a moc se těším na další díl nové romantické fantasy určenou zejména dívkám, která se jmenuje Kroniky pozůstalých. Zaujala mě obálkou i anotací. Romance, kde jsou dva šikovní muži na výběr, se mi líbí. Druhý díl se může těšit, že zaprášen nebude. :-)

falesny polibek

Děj nás zavede do království Morriganu, kde právě začíná svatba. Sedmnáctiletá princezna Lia si má vzít prince z dalekého království Dalbreck, kterého nikdy neviděla. Tato svatba má zpevnit politickou stabilitu, aby mohli společně čelit barbarům z Vendy, kteří čím dál častěji útočí na Morrigan i Dalbreck. Lia se nenechá zlomit a uteče ze svou komornou do Terravinu, kde se představí jako normální dívka a začne pracovat v hostinci. Užívá si obyčejného života a dvoření dvou šikovných mládenců Rafe a Kadena. Netuší, že jeden je její bývalý ženich a druhý najatý vrah, který ji má zabít. Samozřejmě se děj parádně zamotá a končí únosem. Kdo, koho, kde unesl si už musíte přečíst.

Velmi mě bavila hra autorky, která nechala vyprávět děj Liu, Rafea, Kadena, prince a zabijáka. Ze začátku nešlo tušit, kdo je kdo. Později se to odkrylo, ale tato hra kočky s myší na schovávanou, kdo je princ a kdo zabiják, měla šmrnc a zpestřila děj. Romantická linka byla jemná a hezká. Hlavní hrdinka Lia byla sympatická, uvažovala a chovala se tak nějak normálně vzhledem k věku a objeveným zkušenostem, které ji formovali cestou k poznání, že má dar. Oba mužští hrdinové se také povedli, chvílemi jsem netušila, komu mám fandit, aby se do něj Lia zamilovala. Mnoho věcí nebylo vysvětleno. Netuším přesně, co se dávno v minulosti stalo. Na to jsem hodně zvědavá. Netuším, jak velký dar má Lia. Netuším, koho si vybere. Celkově to shrnu, že mi nic jiného nezbývá než se těšit na další díl, který by měl vyjít v říjnu.

Hodnocení: 100%

Série: Letopisy Pozůstalých (1.)
Originální název: The kiss of deception (2014)
Žánr: Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno: 2017, CooBoo
Počet stran: 368
Překlad: Jana Jašová
Vazba knihy: vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7544-331-1

Foto: Nakladatelství COOBOO
www.albatrosmedia.cz