M.K.Hardy – Haka za lilii

10.10.2023 – Začala jsem číst romantickou sérii Hřiště lásky. První díl je za mnou a já se těším na další. Co to znamená? Že se mi série líbí.

Překvapilo mě, že je autorka češka. Román se odehrává v Anglii v Londýně. Prostředí je vykresleno věrohodně. Hlavní postava je fyzioterapeutka Lili, která do sedmi let žila v Česku. Bydlí se svou sestrou Mary a spolu vedou masážní salon. Svou odborností a šikovností si úspěšně rozšiřují klientelu. Lily má přítele Bena, který rozjíždí soukromou praxi finančního poradce. Lily dostane skvělou nabídku, která se neodmítá. Musí jít do hotelu, kde vrcholový sportovec Alex, potřebuje rychle spravit záda. Přijel s týmem z Nového Zélandu a účastní se mistrovství světa v rugby. Lily se nakonec stane fyzioterapeutkou celého týmu. Svou skvěle odvedenou prací si získá respekt všech sportovců i přes svůj zdravotní handicap. Lily více a více přitahuje – jak svou vizáží, tak i svou osobností – Alex. Ale co Ben? Co vzdálenost domovů Lily a Alexe?

U knihy pro mě vede její čtivost. Opravdu se to četlo samo. Charaktery postav jsou výstižně vykresleny a k tomu jsou sympatické. Oblíbila jsem si je a fandila jim. Přestože rugby mi nic neříká, prostředí tohoto sportu bylo výborně popsáno, že bych se klidně stala jejich fanynkou. Ale jelikož tomu nerozumím, nevím jak moc to bylo reálné, ale působilo to věrohodně.
Lily zdravotní postižení bylo taky velmi zajímavě popsáno. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, jak moc je těžké s tímto normálně fungovat. Závěr knihy byl na mě zrychlený, více bych rozepsala pohled Lily. Tím pádem se těším na další díl, kde věřím, že se k tomu autorka vrátí. Takže hurá na druhý díl, který volně navazuje.

Hodnocení: 80%

Série: Hřiště lásky 1.
Žánr: Romány , Pro ženy , Literatura česká
Vydáno: 2022 , Cosmopolis
1. vydání originálu: 2022
Počet stran: 360
Jazyk vydání: český
Autor obálky: Zuzi Maat (Válková)
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-271-3656-8

Foto: nakladatelství Cosmopolis
https://www.cosmopolis.cz/haka-za-lilii-13116/