Lucy Diamond – Léto bez tebe

21.6.2019 – Pokračuji na vlně romantiky z edice Srdcovek. Tentokrát jsem se trefila skvěle. Kniha se mi moc líbila a je to ideální čtení na léto. Dalo by se říct, že to není zamilovaný román, ale příběh o rodině a jejich pocitech. Kolikrát má naše okolí o nás určité představy a my se snažíme za každou cenu je splnit. Trochu zapomínáme, že nejdůležitější je naše radost a ne radost okolí.

leto bez tebe

V této knize je více hlavních postav. Vše se odvíjí od rodiny Olivie, které umře manžel Alec. Jejich děti – dcera Freya a syn Robert – jsou již také dospělí a mají své rodiny. Všichni si nesou v sobě přesvědčení, jak je vidí okolí a jak by měli fungovat. Třeba Freya je doktorka, má tři děti. Vše je na ni – práce i domácnost a k tomu chce být dokonalá, což nejde táhnout do nekonečna. Nastanou určité problémy a vyřešit je může pouze přiznáním své rodině, která ji musí také pomoci.
Olivie vlastní krásný dům u moře, kde se v létě všichni na tři týdny scházejí. Tráví zde své prázdniny a poprvé to bude bez Aleca. Pro každého je to těžké, a k tomu se dozvídají postupně pravdu o sobě i těch druhých. Olivie je zvyklá vystupovat jako dáma, její chování se trochu změní, když narazí na novou hospodyni, ze které se stane její dobrá kamarádka a pomůže ji vybočit z jejího stereotypního chování.
Robert neví, co se svým pracovním životem. To vyústí ve změť událostí na které není vůbec pyšný a dokonce to ohrozí jeho manželství.
Všichni mají něco, ale společně to zvládnou.

Moc se mi líbilo, že příběh působil věrohodně a reálně. S problémy z knihy se může setkat každý z nás. Je to čtení na pohodu a k jemnému zamyšlení. Citlivě se zde ukazuje, co je pro postavy a také pro nás v životě důležité. Líbilo se mi, že se berou ohledy i na děti a rodinu jako celek. Prostě je to milé a hezké čtení na léto o prázdninách jedné velké rodiny u moře, které nejvíc pomůže, když si mezi sebou promluví a přiznají problém.

Hodnocení: 90%

Žánr: Literatura světová, Pro ženy
Vydáno: 2019, Motto
Orig. název: Summer at Shell Cottage (2015)
Počet stran: 416
Jazyk vydání: český
Edice: Srdcovky (7.)
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 9788026714989

Foto: Nakladatelství Motto
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/49974817/leto-bez-tebe/