Jeff Kinney – Deník malého Poseroutky – Výprava za teplem

10.12.2017 – Je to neuvěřitelné, ale je tu už dvanácté pokračování Poseroutky. Dceru baví a mě taky. No a proč ne? Je to sranda a nemusím číst pořád jenom samé vážné věci. Čtení má být radost či zábava a s touto knihou je.

poseroutka12

Tentokrát jsou vánoce a rodiče se rozhodli ujet vánočnímu stresu do tropického ráje. To je jejich dárek pod stromeček. Greg z toho není vůbec nadšen. Zná svoji rodinu a tuší, že to bude jedna velká katastrofa. V tomto díle není ani viníkem trapných situací. Je pozorovatel, který trefně popisuje, co se kolem děje a někdy se do toho nevinně namočí. Začíná to zmatkem a zpožděním na letišti. Pokračuje to přelidněným dovolenkovým resortem, který je rozdělen na dvě části. Jedna je určena rodinám s dětmi a druhá bez dětí. Takže Greg vidí, že část pro rodinu s dětmi je pěkně bláznivá. S vtipem a přesností vypráví o nucené zábavě animátorů. O místní havěti, která se mu protiví. Greg se bojí pavouků a zde jsou na každém kroku.
A úplně přesně vidím maminku, která se snaží zpestřit rodině dovolenou výlety, které se prostě nevyvedou.

Tato kniha je nenáročná, zábavná a ze života. To, co se děje rodině Heffleyovým, může potkat kohokoli z nás nebo už potkalo. Jen se přiznejte, kdo neměl střevní potíže, když vyjel mimo Evropu? Tunis a Egypt je toho příkladem. Nebo když vidíte velkého nebezpečně vypadajícího pavouka, zachováte klid? Kdo jede s dětmi, ví, že dovolená není o odpočinku, ale spíše jsou to chvíle strávené spolu v cizím prostředí, které můžou být pěkně únavné. Prostě je fajn číst, že v tom nejsme sami, a že se to děje i jiným rodinám. Takže darujte knihu svým dětem a nenápadně si ji půjčte.

Hodnocení: 90%

Série: Deník malého poseroutky (12.)
Originální název: The Getaway
Žánr: Humor, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno: 2017, CooBoo
Počet stran: 224
Vazba knihy: vázaná
ISBN: 978-80-7544-459-2

Foto: Nakladatelství COOBOO