Jeff Kinney – Deník malého poseroutky – Všechna sláva

6.7.2017 – Před měsícem jsem si přečetla první díl této populární série pro děti a dnes jsem si dala poslední jedenáctý díl. Byla jsem zvědavá, jestli uvidím nějaký rozdíl a nevím, jestli je to dobře nebo ne, ale rozdíl jsem neviděla. Je vidět, že autor se drží své předlohy, která je úspěšná a neposouvá hlavní postavu Grega výš. Což je dle mého škoda.

vsechna slava

Velmi se mi líbil desátý díl, který se věnoval jednomu tématu, a to jak rodiče vzpomínají, že za jejich dětství bylo všechno lepší. V tomto díle se dozvíme, jaké knihy Greg čte. To mě moc neoslovilo. Dále se Greg věnuje tématu lhaní. To jsem se hodně pobavila, protože to bylo trefné. Kolikrát dětem lžeme pro jejich dobro. Greg to vypráví ze svého pohledu, a je fakt, že dospělí nejdou v tomto příkladem. Ve všech dílech je mi sympatická Gregová maminka, která se snaží motivovat své děti a dělat vše nej pro jejich dobro. Chce odpoutat Grega od videoher a náhoda tomu chce, že se jí do cesty připlete Maddox, který žije zase v legu. Na tomto příkladě je krásně ukázáno, že všeho moc škodí. Dále jsme svědky Gregova zájmu o hudbu, který pramení z vypočítavosti, což se mu vymstí. V závěru se Greg chytne kamery a chce natočit horor. Což se mu úplně nepodaří. Tímto filmem chce ukázat, že dovede být tvůrčí, ale jak je jeho zvykem, dopadne to zcela jinak.

Už jsem o Poseroutkovi několikrát psala, tak jen ve zkratce. Je to vtipné, místy bláznivé, má to šmrnc a v určitých situacích najdeme i poučení. Někdy je to tak nepravděpodobné, že je to blbost, ale to děti baví. V každém případě jim čtení Poseroutky neublíží a v tom lepším je pobaví a budou chtít číst další příběhy, kde je více písmenek a méně obrázku.

Hodnocení: 80%

Série: Deník malého poseroutky (11.)
Originální název: Diary of wimpy kid: Double down (2016)
Žánr: Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno: 2017, CooBoo
Počet stran: 220
Vazba knihy: kroužková
ISBN: 9788075443144

Foto: Nakladatelství COOBOO