Isabella Paglia – Krabička

27.3.2023 – Dětské knihy dokážou být kouzelné. Jednu takovou nyní držím v ruce a moc rádá ji doporučuji rodičům pro děti. Má nádherné ilustrace Paolo Proietti a dává poselství o tom, jak je důležitá laskavost a kamarádství. Což v dnešní době jsou hodnoty, na které je dobré ukazovat. Použiji otřepané klišé, ale tato pohádka je pohlazení pro duši.

Kniha má dvacetčtyři stran, a pro malé děti je to dostačující. Jelikož ji budou číst rodiče dětem, ráda zde napíši podrobněji co kniha obsahuje.
Vypráví, jak zvířátka našli v lese krabici s dírami. Tím, že se krabička zachvěla, zvířatka poznala, že uvnitř někdo je. Začali tajemného obyvatele přemlouvat, ať vyleze ven, když je venku hezky a svítí sluníčko. Ale krabička zakřičela neeeee. Začali přemýšlet, proč nechce jít ven. Chtěli mu udělat radost, a tak mu zazpívali. Ale nic. Další den pro krabičku udělali piknik, zase nic. Druhý den ji zahřáli a prostrčili dovnitř pár oříšků. Krabičku schovali před deštěm. Tam se krabička otevřela a ukázalo se zvířátko, které poděkovalo za trpělivost. Příběh ukazuje na to, jak důležité je kamarádství.

Úplně vidím, jak se dobře čte kniha malým dětem před spaním. Jak ukazují na obrázky, co všechno zvířátka dělají pro kamaráda, kterého neznají. Jak medvěd hraje na saxofón, liška na klavír, veverka na bubínek a zajíc na kytaru. Jak děti řeknou, co kdo má oblečeného na sobě. Prostě ilustrace krásně doplňují příběh. Jsou jemné, milé a jednoduché. Lehce lze poznat, co se děje.

Kniha se mi moc líbí a věřím, že se bude líbit i dětem díky prvku překvapení, kdo se v krabici skrývá.

Hodnocení: 100%

Žánr: Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno: 2023, Portál
Počet stran: 32
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-262-2021-3

Foto: Nakladatelství Portál
https://obchod.portal.cz/detska-literatura/krabicka/