Christina Laurenová – Láska nadivoko

22.3.2023 – Je tu jaro. A s teplejšími dny je radost chodit na procházky. Takže jupí, doporučuji vzít knihu do batohu, sednout si na sluníčko a chytat vitamín D na čerstvém vzduchu. K tomu ještě můj pejsek a jsem spokojená.

Stále pokračuji v romantice a tentokrát je tu moje oblíbené spisovatelské duo. Od těchto autorek mám romantiku moc ráda. Ale musím uznat, že jejich knihy jsou často jiné. Někdy je tam více erotiky, někdy více děje a někdy jsou to dávné lásky. Tato kniha jede v tématu dávné lásky. Ale kupodivu do toho zamíchali dobrodružství a výsledek je zajimavý. Knihu jsem brala jako oddechovku, takže jsem některé věci neřešila. Ale v realitě prožít vášeň na čundru v přírodě, tak po praktické stránce nevím, nevím. Leda by se koupali spolu v řece, což jsem nepostřehla, ale zase se brodili a zmokli. Tak možná by to šlo.

Opomineme praktičnost. Příběh byl opět milý, romantický, místy vtipný a kupodivu i překvapivý. Hlavní hrdinkou je Lily, která žije v divoké přírodě v Utahu, kde jsou červené skály a divoká řeka Colorado. Zde má její strýc ranč a Lily miluje koně. Je jí devatenáct let a také miluje Lea, který je brigádníkem na farmě a slíbili si lásku. Jenomže se něco stane a s Lily se setkáváme po deseti letech, kdy otec farmu zdědil, ale taky ji prodal a pak umřel. Otec Dukea byl známý hledač pokladů a tak Lily začala na těchto základech podnikat. Vede agenturu, která slibuje týden v divoké přírodě a nakonci se najde jakože poklad.

Je překvapená, že v nové skupině, kterou tvoří čtyři kamarádi potká po deseti letech i Lea. Během týdne si vyjasní mezi sebou spoustu věcí. Také pochopí, že mají mezi sebou zrádce, který ten poklad chce najít doopravdy. Lily si také uvědomí, že otec opravdu někde schoval poklad a pomocí zašifrovaných indicií se jej snaží s Leem najít.

Mě se kniha líbila. Láska je tam vylíčena jemně a je postavena na obnovené důvěře a odpuštění. Prostředí je tak trochu kovbojské, ale krásné. Myslím, že by se mi taková dovolená líbila, ale s průvodcem. Sama bych tam asi spadla z nějaké skály. Zpestřením zde byly Dukeovy hádanky a šifry. Já bych na to asi nepřišla, ale bylo to zajimavé a obdivuji Dukea, že to tak dobře vymyslel. Je to lehká dobrodružná romantika.

Hodnocení: 80%

Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2023, Jota
Originální název: Something Wilder,
Překlad: Jan Sládek
Počet stran: 376
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 9788076891180

Foto: Nakladatelství JOTA
https://www.jota.cz/laska-nadivoko