Bruno Ferrero – Útěcha pro duši

5.12.2021 – Knihu tohoto druhu, kde jsou krátké příběhy k zamyšlení, jsem dlouho nečetla. Opravdu dlouho. Ale v této době hledám všude možně něco, co mě může potěšit, udělat radost, prostě ty hezké věci, které mi dávají naději, ze to bude dobrý. Tato doba se mi nelíbí.

utecha_pro_dusi_obalka_var.cdr

Ne kvůli nemoci, prodělala jsem ji nyní s těžším průběhem, ale zvládla jsem to doma. Nemoc nepodcěňuji. Ale je fakt, že doktorka mě odmítla poslechnout a vidět, a to i v závěru nemoci. To mě šíleně zklamalo. Člověk, který má pomoct, nepomůže. Každý máme své poslání a ona si vybrala léčit. Což nyní nedělá. Chci tim říct, že jsem smutná z toho všeho kolem této nemoci. To není normální. Lidí jsou na sebe zlí všemi možnými způsoby. Všichni jsme si rovni, a to se nyní neděje.

Proto, jak se mi udělalo trochu lépe, jsem se s radostí a chutí, začetla do této knihy a opravdu mi pomohla. Nejsou tu jednoduché příběhy, kdy hned poznáte, co z toho vyjde. Tyto mají svoji zvláštní hloubku, kdy jsem nad tím musela přemýšlet, co tím chtěl autor říct. Některé jsou krátké a poradí v několika větách. Některé jsou delší a posílí ducha s tím, že musím zčásti na to přijít, co tím autor chtěl říct. Ale to sdělení v textu je, jen je to podnět k většímu zamyšlení.

Převyprávím vám ve zkratce jeden příběh s názvem TIK.
V létě 1972 byl Carlos Lenkersdorf na shromáždění mexických indiánů v Bachajonu a nerozuměl vůbec ničemu. Neznal jazyk a nejčastěji slyšel slovo „tik“. Pořád ho opakovali. Carlos věděl, že nejpoužívanějším slovem ve všech jazycích je slovo „já“.
Teprve později se dozvěděl, že slovo „tik“, které se třpytilo v ústech a činech mayské komunity, znamená „my“.
Pod textem byla tato poznámka:
Naší modlitbou je Otče „náš“. Jak říká svatá Kateřina: „Bojí se jen ti, kteří si myslí, že jsou sami.“

Dle mého, to je krásná zpráva. A hlavně v krátkém textu je velká myšlenka. Víte co je největší zhoubou této doby? Strach. Je všude, v médiích, politici to do lidi buší spodem, horem. A lidé se bojí o svůj život, bojí se smrti. Nemusí. Mě velmi pomáhá modlitba, a vždy mě uklidní. To je ten pocit, že věřím, že tu nejsem sama. Přemýšlejte nad tím.

Kniha je malá a má 86 stránek. Je ale obrovská svým sdělením. Proto ji vřele doporučuji k přečtení.

Hodnocení: 90%

Série: Pro duši
Žánr: Duchovní literatura, Náboženství, Příběhy
Vydáno: 2021, Portál
Překlad: Veronika Matiášková
Počet stran: 88
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-262-1813-5

Foto: Nakladatelství Portál
https://obchod.portal.cz/spiritualita/utecha-pro-dusi/