Adam Bray – Marvel Studios: Encyklopedie postav

3.6.2019 – O tuto knihu jsem si řekla pro své syny. Jsou to velcí fandové Avengerů a velmi moc toužili po této knize. Úplně je chápu, protože Marvelovky mám taky ráda. Je to pro mě skvěle udělaná dobrodružná pohádka s hrdiny, na které se ráda koukám. Takový Thor, to je radost pohledět 🙂 . Takže když jsem odmítla jít do kina na závěrečný film, protože sedět tam s nimi tři hodiny si nedovedu představit, domluvili jsme se, že budu kupovat na DVD filmy a uděláme si kino doma. Posledně jsme viděli Ant-mana a musím říct, že bavil nejen mě, ale celou rodinu včetně dcery.

Marvel Studio_velka

Týden byla doma o knihu bitka a teď si ji sem tam vezme jeden z kluků, ale pořád je v kurzu. I mě se líbí a rádá si v ní listuji. Je skvěle graficky udělána a dobře rozdělena. Je zde devět hlavních kapitol, které se věnují největším a základním postavám z filmu. Např. můj oblíbený Thor je jako druhá kapitola a má pod sebou všechny významné postavy, které důležitě zasáhly do děje. Takže každá strana má svého hrdinu a tam se dozvíme základní údaje o něm. Je zde stručná, ale jasná charakteristika postavy, její popis, v čem jsou jeho kouzelné vlastnosti a čím bojuje. A také proti komu a proč bojuje. Každá další postava je popsána navíc, s čím je spjatá s tou hlavní. Takže např u Thora je jeho bratr Loki, jeho otec Odin, matka Frigga, asgarsdská bojovnice Lady Sif, strážce mostu Heidemall, chrabrý bojovník Volstagg, král mrazivých obrů Laufey, Dr. Jane Foster, Dr.Erik Selvig a dalších dvanáct postav.

Kniha je vlastně soubor fotografií s popisy na kvalitním papíře. Pokud máte rádi fantasy, určitě se na filmy podívejte, jsou skvělé. Kniha vám pomůže se zorientovat v záplavě postav. Jsou tu základní fakta o hrdinech i padouších a moc dobře se na ně dívá i o nich čte. Můj syn má ráda Iron mana, druhý Captaina Americu a já Thora. Každý si najde nějakého hrdinu a fandí mu, ať vyhraje nad zlem.

Hodnocení: 100%

Žánr: Literatura naučná, Umění, Encyklopedie
Vydáno: 2019, Computer Press (CPress)
Orig. název: Marvel Studios Character Encyclopedia (2019)
Počet stran: 176
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 9788026424383

Foto: Nakladatelství CPRESS
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/54441421/marvel-studios-encyklopedie-postav/