Zuzana Ryšavá – Linda

4.2.2019 – Dcera dorostla do věku dívčích románů, takže se tento druh četby vyskytuje častěji doma než dříve. Příležitostně po tomto čtivu také ráda sáhnu, protože je tam romantika a jistý dobrý konec. Tentokrát je to kniha z pera české autorky a nebylo to vůbec špatné.

linda

Jsou knihy určené danému věku a baví to i jinou věkovou generaci. A jsou knihy, které zůstavají pro určenou skupinu. To je pro mě tato kniha. Dobře se četla, ale není pro mě a já to tam cítila. Takže holky určitě si tento román přečtěte. Věřím, že se vám bude líbit. A pro ty starší bych doporučila raději jiný román.

Hlavní hrdinkou je osmnáctiletá Linda, která žije v prominentní rodině. Její matka je slavná a úspěšná módní návrhářka a otec známý podnikatel s nemovitostmi. Linda je na svůj věk vážná, poslušná, tichá a tak trochu nudná. Ale je chytrá, hodná, ohleduplná, rozumná a kamarádská. Seznámí se s fotografem Davidem, jehož otce nemá rád Lindin otec. Ze začátku díky nedorozumění, nemá ráda Davida ani Linda. Ale on se k ní chová moc hezky a hlavně je vytrvalý. Nakonec se ti dva dají dohromady, ale Lindu začnou obtěžovat bulvární novináři a navýmyšlejí si spoustu lží. Linda je z toho nerví a neví, proč je má pořád v patách. Naštěstí se vše vyjasní.

Díky Davidovi je Linda přístupnější a méně upjatá ke svému okolí. Hezky je zde vyobrazena první velká láska od polibku až po sex, který je zde jen lehce naznačen. Celkově je zde láska vykreslena jemně a čistě. To se mi pro ty mladé holky moc líbí. Také je zde zajimavý pohled do bohaté rodiny ze stránky bulváru. Věřím, že zde popsané situace jsou často pravdivé. Pro prodejnost se vymyslí spousta lží a je jim jedno, jaký to má dopad na psychiku dotyčného. Pro mě je to opravdu povedený dívčí román.

Hodnocení: 80%

Žánr: Literatura česká, Dívčí romány
Vydáno: 2019, Egmont (ČR)
1. vydání originálu: 2019
Počet stran: 280

Foto: Nakladatelství Egmont
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/52039541/linda/