Spisovatelské knižní tipy 4

30.12.2016 – Hezký den, blíží se nám závěr roku a já se snažím dohnat resty co tu mám. Všechny knihy, co jsem měla přečíst, jsem nepřečetla. Bohužel nestíhám. Mezi svátky to máme jako navštění období, a tak chodíme a příjmáme návštěvy. Mám to ráda. Věnuji se rodině a po nocích si na chvíli sednu ke knížce. Takže v lednu budu dočítat. Ale mám tu zajímavé knížni tipy a ty jsem chtěla stihnout uveřejnit v tomto roce. Což se povedlo.

Ozvala se mi mladá, úspěšná spisovatelka paní Hana Hindráková, která píše napínavé romány z afrického prostředí. Vyšlo ji pět knih, jež sklidily pozitivní ohlas a velmi dobře se prodávaly. Zatím jsem od ní nic nečetla, ale doufám, že to v brzké době napravím. Skočila jsem na autorčiny stránky a zkopírovala si pár vět o její tvorbě, abyste měli představu co napsala.

„Prostřednictvím beletrie upozorňuje autorka na palčivé problémy černého kontinentu (děti ulice, obchod s dětmi, diskriminace HIV pozitivních lidí, aj.).
V roce 2012 debutovala románem Děti nikoho, který se zařadil mezi nejprodávanější knihy nakladatelství Alpress v únoru 2013 a byl nominovan do užšího výběru dvaceti knih na knihu roku 2012 na Databázi knih. Román byl také přeložen do angličtiny.
Vzápětí s rukopisem knihy Karibu Keňa vyhrála soutěž Mám talent pořádanou nakladatelstvím Euromedia (2012).
V lednu 2014 jí vydalo nakladatelství Alpress román Dobrovolnice, o rok později, v únoru 2015 román Očarovaná.
Zatím posledním románem jsou Lovci lebek, které vydalo nakladatelství Grada v květnu 2016.“

K spisovatelským tipům mi p.Hindráková napsala:
Mezi mé nejoblíbenější autory patří Dan Brown, James Rollins, Barbara Woodová, Laura Waldenová a Peter May. Musím říct, že je opravdu těžké vybrat jenom tři knižní tipy. Zde jsou:

SKÁLA od Petera Maye
Jednou z nejlepších a nejnapínavějších knih, co jsem kdy četla, byl thriller Skála od Petera Maye. Moc se mi líbilo drsné prostředí skotských ostrovů, kde se kniha odehrává. Ještě teď cítím ledový vichr
vanoucí ze severu.

skala1

POD AFRICKÝM SLUNCEM od Barbary Woodoowé
Společenský román Pod africkým sluncem od Barbary Woodoové byla nejlepší kniha z afrického prostředí, konkrétně z Keni. Líbily se mi detailně popsané zvyky keňských kmenů nenarušující napínavou dějovou linku.

pod-africkym-sluncem2

PÍSEČNÁ BOUŘE od Jamese Rollinse
Nejlepší dobrodružnou knihou je podle mě Písečná bouře od Jamese Rollinse. Kniha neobsahuje žádné zbytečné popisy a ačkoliv má téměř pět set stran, děj letí a je těžké se od knihy odtrhnout.

pisecna-boure

Děkuji p.Hindrákové za zajímavé tipy. Skálu jsem četla a musím uznat, že to bylo výborné počtení. Ráda časem vyzkouším i další knihy. Také ji přeji spoustu nových čtenářů a hlavně, ať ji to stále tak úžasně píše.