Samantha Youngová – Nightingale way

22.3.2018 – K této knize jsem se dostala krásnou náhodou. Na FB jsem odpověděla v soutěži o novinky, proč bych si chtěla tuto knihu přečíst, a vylosovali mě. Napsala jsem, že mám prostě chuť na hezký zamilovaný román. To, že jsem začala číst knihu 5 minut po vyzvednutí na poště, tomu nasvědčuje, že je to pravda. Čekala jsem v autě na děti před školou a příběh se mi líbil od první stránky.

night way

Mám rozečteno několik knih. Jedna je o psychologii, druhá o cestování, třetí je poznávací pro děti, a přesto mi nějaký románek scházel. Dlouho jsem nečetla knihu tohoto žánru, která by mě chytla od samého začátku a držela mě až do konce. Nebýt toho, že chodím do práce, a přeci jen trochu prakticky uvažuji, četla bych do rána. Opravdu super romance a vřele ji doporučuji.

Kniha je šestá v sérii Dublin street a velmi povedeně uzavírá sérii. V tomto díle se setkáváme se všemi hrdiny dílů předešlých. Tento díl je první ze série co jsem četla, tak jsem se trochu nechytala ve spojitosti kamarádských vztahů, ale v hlavní dvojici této knihy mi to vůbec nevadilo. Určitě si jednou přečtu ostatní díly.

Příběh je psán z pohledu hlavní hrdinky Grace. Grace je mladá osmadvacetiletá žena, která se po špatných vztazích s rodinou osamostatnila. Nynější rodinou jsou jí přátelé. Ke Grace se na stejné patro nastěhoval nový soused Logan. Užívá si života a často to dává najevo v noci, hlasitými projevy svých milenek. Grace nemá ráda spory, ale i její trpělivost má své meze. A tak často mezi nimi dochází k slovní výměně. Jejich vztah změní přítomnost mladé ženy, která vše obrátí vzhůru nohama.

Postavy jsou dobře vykreslené a perfektně jsem chápala Grace, které chyběla díky rodičům sebedůvěra a stále si nevěřila. Logan měl zase pocit, že udělal něco, za co si nezaslouží být šťastný, a tak si držel odstup. Postupně se oba vypořádali se svými démony a přiblížili se k sobě. Přesto, že je to erotický román, tak převládala linka zamilovanosti. V knize jsou asi tři erotické scény. Líbili se mi kamarádi, kteří byli v předešlých knihách hlavními postavami. Je to super se k nim vrátit a vidět, jak se mají, jak se jejich rodiny rozrůstají.
Autorka má skvělý vypravěčský styl, který se čte skoro sám. Postavy měly v sobě jiskru a dokázaly si mě plně získat. Úžasně jsem si u knihy odpočinula. Je to jeden z těch románů, ke kterým se budu po čase ráda vracet.

Hodnocení: 100%

Série: Dublin Street (6.)
Originální název: Moonlight on Nightingale Way
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2018, Ikar
Počet stran: 345
Vazba knihy: vázaná
ISBN: 9-788024-935287

Foto: Nakladatelství IKAR