Rick Riordan – Apollónův pád – Utajené orákulum

15.2.2017 – Začnu úplně neknižně, protože mám velkou radost. Dnes jsem měla pohovor na novou práci a vzali mě. Takže budu dělat úplně něco jiného, ale myslím, že mě to bude bavit. A abych se opět napojila na knížku, tak dodávám, jako mě bavila tato knížka. Je to sice něco jiného, ale je to tak. Pokud se vám líbily série Percy Jackson a Bohové Olympu, musíte si přečíst i tento první díl nové série, kde je hlavní hrdina Apollón, ze kterého se stal obyčejně neobyčejný smrtelník.

apollonův pád

Mám ráda autorův styl a obě série jsem si s radostí přečetla. Vždy jsem si oblíbila hlavní postavy, které jsou polobozi a mají svůj Tábor polokrevných. V táboru bylo orákulum, které jim předpovědělo budoucnost, dalo by se říct, že jim poradilo, jakým směrem se má mise za záchranu něčeho ubírat. Tato proroctví byla pro ně vždy důležitá. Po poslední velké bitvě je stále něco špatně. Zatím nikdo netuší, co se děje. Až se na světské scéně objeví Bůh Apollón, který se za trest stal člověkem. S novou kamarádkou Meg, která ho při prvním setkání zachrání před chuligány, začíná nové dobrodružství. Meg je zažene nebezpečně rychlým vrhem shnilého ovoce a Apollón pochopí, že jsou s Meg svázaní. Musí spolupracovat s Meg, aby se mohl stát opět Bohem. Společně si jdou pro radu do Tábora polokrevných, kde zjistí, že zmizelo orákulum. Bez orákula není proroctví a bez proroctví není bitva, ve které by bylo poraženo zlo, jež visí ve vzduchu a zatím nemá pevné obrysy. A tak jejich první úkol bude najít orákulum, které jim prozradí, co bude dál. Opět nechybí dobrodružství, překvapení a boj proti bájným postavám a duchům jako jsou např. Nosové – duchové nákazy.

Nejvíc mě bavil samotný Apollón. Skvěle byla vykreslena jeho božská stránka v lidské podobě. Byl lehce ironický a nabubřelý. Vědom si své dřívější velikosti, často zapomínal, že už není nesmrtelný. Bylo to vtipné a svižné. Kniha bude bavit všechny, kteří mají rádi fantasy, jež vycházejí z řeckých bájí a pověstí.

Hodnocení: 90%

Série: Apollónův pád (1.)
Originální název: The Hidden Oracle (2016)
Žánr: Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno: 2016, Fragment (ČR)
Počet stran: 360
Překlad: Dana Chodilová
Vazba knihy: vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-253-2986-3

Foto: Nakladatelství Fragment