Rachel Van Dyken – Pravidla dohazovačů

23.3.2019 – Knihu jsem si koupila, protože mě zaujala anotací. Chlap,který má dohodit obyčejnou holku jinému a sám se do ní zamiluje…. to vypadá dobře. Ano, je to hezký romantický příběh a převládají plusy. Takže pokud vás neodradím, tím co se mi nelíbilo, tak vzhůru do této pěkné pohádky.

pravidla dohaz

Mínusy:
Na začátku mi trvalo zorientovat se v prostředí knihy. Vše je vyprávěno z pozice hlavního hrdiny Iana Huntera a trochu mi dělalo problém vyznat se, kde, kdo a co se děje. Ale za chvíli, asi po padesáté straně jsem vše pochopila a propojila. Jsou zde rady na randění, které byly někdy přitaženy za vlasy. Tak doufám, že je čtenářky budou brát s rezervou.
Plusy:
Sympatická hlavní dvojce. Velmi hezky je vykreslen proces zamilovávání se Iana do Blake. To, že se po erotické stránce poznali až v závěru knihy. Tím pádem, má kniha děj a není jen o postelových scénách. Vtipné dialogy formou špičkování zamilovaného páru. Má to jiskření a je to i o uvědomění, že spoustu věcí u partnera tolerujete, když ho milujete.

Děj se odehrává v prostředí vysoké školy. Ian má tajnou agenturu, ve které pomáhá dívkám sbalit své idoly. On má pravidlo, že s klientkami nerandí. Což mu s Blake nevyjde. Blake se chová a oblíká jako kluk, protože byla vychováná otcem. Je ale velmi sportovní, krásná a chytrá, což vše Ian odhalí a jako bývalý vrcholový hráč fotbalu ocení. Je zde i vedlejší pár, který se nemůže vystát a ti budou hlavní hrdinové dalšího dílu.

Celkově to bylo čtivé, místy úsměvné, sympatické a hezky romantické. Prostě milá pohádka pro velké holky, která neurazí a mě prostě bavila. Ráda si přečtu i další díl, který se chystá na červen.

Hodnocení: 80%

Série: Dohazovači s.r.o. (1.)
Orig. název: The Matchmaker´s Playbook (2016)
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2019, Baronet
Počet stran: 320
Překlad: Zuzana Řeháková
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-269-1046-6

Foto: nakladatelství Baronet
https://baronet.cz/pravidla-dohazovacu