Rachel Renée Russellová – Maxovy trable – Zamčený ve školní skříňce

4.3.2018 – Autorka u nás vydala sérii pro holky Mimoňka, která obsahuje již 11 dílů. Ta se líbí nejen mě, ale i mé dceři, na níž je cílená. Proto jsem byla zvědavá a ráda si přečetla první díl nové začínající série pro kluky. Musím uznat, že Mimoňka zatím vede s větším náskokem.

maxovy trable

Hlavní postavou je Max, který navštěvuje osmou třídu. Do osmé třídy měl ze zdravotních důvodů domácí výuku. Učila ho babička, která dříve byla učitelkou ve školce, takže to tak podle toho vypadalo. Max se ani zanic nechce vrátit k domácímu učení, takže když začíná mít problémy ve škole, nikomu nic neřekne. Jelikož není žádný sportovec, tak při neúspěšném šplhání po tyči v tělocviku se mu podaří vyzvracet se na svého spolužáka Abnera, kterému dá přezdívku gauner.
V pátek před prodlouženým víkendem ho gauner zavře do skříňky a od toho se odvíjí celá kniha. Děj je pouze o tomto dnu, kdy Max někdy vysvětluje vzpomínkami, určité souvislosti. K tomu tento příběh není v knize uzavřen a má pokračování příště.

Místy to bylo takové divné. Z příběhu není zatím žádné poučení, Maxovo chování je spíše opakem toho, co by měl dělat, což mi také vadilo. Max není typický kluk, což by nebylo špatné, ale tak jak se chová a přemýšlí, mi moc sympatický nebyl. Někdy to bylo vtipné, ale celkově to na Mimoňku nemělo. Jsem zvědavá na další díl, autorka má co dělat, ale nic není ztraceno, šance na zlepšení je tu veliká, tak uvidíme.

Hodnocení: 60%

Žánr: Pro děti a mládež
Vydáno: 2017, Mladá fronta
Počet stran: 320
Vazba knihy: vázaná
ISBN: 978-80-204-4475-2

Foto: Nakladatelství Mladá fronta