Rachel Renée Russellová – Deník Mimoňky – Příběhy nesnášený spolužačky

24.2.2018 – Jsem zvědavá, na kolik dílů tuto sérii autorka natáhne. Mě to baví, mou dceru to baví ještě více, ale reálně vidím, že knihu mám přečtenou do hodiny a mohlo by tam být více textu. Jinak je to pohodový příběh, doprovázený veselými obrázky, v pořadí jedenáctý v sérii.

denik mimonky 110001

Nikki řeší velký problém. Jejich třída se účastní týdenní studijní výměny s jinými školami. Nikki vybrali luxusní školu Hampton hills. Jediné, ale velké mínus je, že tuto školu navštěvuje Nikky úhlavní nepřítelkyně Mackenzii. Mackenzii je opravdu velká intrikánka, která chce být za každou cenu ta nejlepší, i když ubližuje lidem kolem sebe. Nikki nakonec týden na Hampton hills zvládne, ale je to náročné. Objeví se zde nová školní hvězda Tiffany, která miluje selfie a dělá vše pro to, aby byla nejlepší. Takže Nikki musí dávat pozor nejen na Mackenzii, ale i na Tiffany, která umí dělat také dobré naschvály.

Líbí se mi, že je v příběhu napsáno poučení. Je dobré překonat strach. Je dobré nebýt něčí poskok, ale stát si za svými názory. I špatná situace se může obrátit ve správnou, když je to myšleno pozitivně. A je super mít trhlé mladší sourozence, díky nim si užijete nejednu legraci, když jim pomáháte z nepříjemného úkolu.
Není to velké literární dílo, ale tak jak je kniha myšlena, má být zábavou pro děti a zároveň v ní čtenáři mohou najít v určitých situacích poučení.
Knihy mají být i pro radost, mají objevovat dětem nový svět a to Mimoňka nabízí.

Hodnocení: 90%

Série: Deník mimoňky (11.)
Žánr: Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno: 2017, Mladá fronta
Počet stran: 248
Vazba knihy: vázaná
ISBN: 978-80-204-4335-9

Foto: Nakladatelství Mladá fronta