Rachael Anderson – Snoubenec mé sestry

17.4.2020 – Moje nepřečtená hromádka knih je velká, ale neobsahuje žádnou romantiku. Tak jsem se rozhodla v rámci podpory knižního trhu utrácet. Mimo jiné mi dnes přišly dvě knihy z Baronetu. Jak já jsem dlouho nečetla historickou romanci. No a co, že to pro někoho není hodnotné čtivo. Já jsem si to užila. Mám z ní hezkou náladu a hned je vše pro mě veselejší.

snoubenec

Nemohla jsem si lépe vybrat. Je to série Nejcennější dar a zatím vyšly dva díly. Oba mám doma. První jsem přečetla za dnešní odpoledne a druhý bude za chvíli, protože mě to bavilo. Ano, je to romantika nereálná, je to předvídatelné, ale zrovna tato kniha byla v rámci historické romance skvělá. Je to pohádka a i těch je potřeba.
Hlavní hrdinkou je Prudence, která miluje knihy a ještě raději tvoří vlastní tvorbu. Chce se stát spisovatelkou. Ale v její době je to nepřijatelné, takže to tají. Její starší sestra Sophie je na řadě s vdáváním. Rodiče by si přáli pro Sophii sňatek s bohatým sousedem lordem Knavem. Jenomže citům nelze poručit. Nějak nebezpečně to jiskří mezi Prudence a Knavem. Okouzlila ho svou bezprostředností, vtipem i krásou. Ale chtějí splnit rodičům přání. A nebo ne?

Spisovatelka vdechla svým postavám lehkost a hravost. Velmi dobře se to četlo a romantika byla moc milá. Žádné přeslazená snůška prázdných slov. Bylo to pohodové a prostě, tak jak by pro mě měla vypadat romantika. Doporučuji všem milovnicím historických romancí.

Hodnocení: 100%

Série: Nejcennější dar 1.
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2019, Baronet
Orig. název: My Sister’s Intended, 2018
Počet stran: 264
Jazyk vydání: český
Překlad: Dana Šimonová
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN 978-80-269-1228-6

Foto: Nakladatelství Baronet
https://baronet.cz/snoubenec-me-sestry