Petra Zhřívalová – O fous líp

18.11.2016 – Jsem románová holka. Vždy si to zpestřím i jinými žánry, ale nejraději mám romány ze života. A když je k tomu správně dávkovaná romantika, jsem absolutně spokojená. Tato kniha mě oslovila z více důvodů. Nejdříve krásnou obálkou. Pak anotací, kdy jsem si říkala, to by se mi mohlo hodně líbit. A jako milá tečka je, že je to od české autorky z našeho prostředí.

o-fous-lip

A co myslíte? Líbilo nebo nelíbilo? Já volám: “ líbilo, líbilo, moc líbilo.“
Perfektně mi sedla. Jak dějem, tak vykreslenými postavami. Nejvíc jsem byla nadšená z toho, že kniha ukázala, že náhody neexistují. Věřím na osud a tady to vše krásně až pohádkově zapadalo do sebe. Možná si někdo řekne, že to se doopravdy nemůže stát. Ale já jsem si jistá, že ano. Sama osobně jsem zažila několik neuvěřitelných situací, ale prostě to se mělo stát. Přesně o tom to je. Tak, je to vylíčeno v tomto úžasném románu, který je psaný přímo pro mě.

Hlavní postavou je čtyřicátnice Jitka, která je se svým životem zdánlivě spokojená. No co, že manžela Roberta vidí jen chvíli večer, přeci pracuje a vydělává velké peníze. Je advokát. Nevadí, že dospívající dcery se nenávidí a raději spolu ani nemluví. Jitka pracuje na poloviční úvazek v družině a hlavně se věnuje rodině. Jednou ji Robert řekne, že se chce rozvést. Že to není ono. Tak si svůj život nepředstavoval. Jiný důvod jí neřekl. Jitka je v šoku. Vůbec nic netušila. A tak se její život celý změní. Dostane byt od Roberta, protože by hypotéku nedokázala splácet. Najde si novou práci v paláci jógy jako koordinátorka a zjišťuje, že vše nové má na ní pozitivní účinek. Kolegové v práci, veganství, cvičení, to vše z ní postupně udělá spokojeného člověka. To samé se stane s Robertem, ale za jiných okolností. Chce si užívat, ale velký malér v práci ho srazí na kolena. Dokáže se z toho vyhrabat a pochopit, co dělal špatně? A co Jitka? Příjme novou lásku nebo je Robert ta jediná, životní?

Já ráda cvičím jógu, jsem pozitivní člověk, vše co měnilo Jitku, chápu a věřím tomu. Možná proto se mi tak kniha líbila a dobře se mi četla. Chápu dokonce i to veganství, jen když jsem zkoušela nějaké recepty, tak bych potřebovala mít jednou tak velký plat. Suroviny jsou drahé. Je to prostě tak. Je rozdíl dát za normální buchtu v surovinách 50kč nebo 300kč za veganskou.

Ještě vám řeknu, která hláška se mě dotkla asi nejvíce. A je to mnohdy pravda. Vidím to v okolí a mám obavy, že do toho taky zapadám. Robert prohlásil, že v Jitce už viděl pouze tlustou kamarádku. Ty jo, takhle nechci dopadnout. Takže vážení, jdu si raději hned zacvičit, budovat sebevědomí a probudit tu ženu, která ve mně někde je. 🙂

Hodnocení: 90%

Žánr: Pro ženy, Literatura česká
Rok vydání: 2016, 1. vydání originálu: 2016
Počet stran: 320
Nakladatelství: XYZ
Vazba knihy: vázaná
ISBN: 978-80-7505-484-5

Foto: Nakladatelství X.Y.Z